Co je P2P půjčka?

P2P půjčka jsou moderní
P2P půjčka jsou moderní

P2P půjčka také zvaná aukce půjček, jen nový způsob jak si půjčit peníze. Tento typ půjček vytváří dvě skupiny lidí žadatelé o půjčku tedy dlužníci a druhou skupinou jsou investoři, kteří chtějí zhodnotit své finanční rezervy. Jednoduše si najdete server, který se zabývá P2P půjčkou a zvolíte, jestli chcete půjčit, nebo si půjčit. Dlužník si zadá parametry půjčky a investory se rozhodne, jestli pro něj jsou podmínky vyhovující.

P2P půjčka – vhodné místo nejen pro ty, kteří si chtějí půjčit

Celý proces funguje následovně. Pro dlužníka je P2P půjčka výhodná v tom, že ve vstupní formuláři si může říct, jaký typ půjčky chce, anebo třeba maximální výši ročního úroku, kterou je ochoten zaplatit. Takovou to žádost server, který provozuje P2P půjčku, předá investorům – věřitelům. Věřitel si na základě informací ze žádosti a informacích o bonitě dlužníka vybere, zda mu chce, nebo nechce půjčit, za podmínek, které si dlužník určil.

Věřitel může nabídnout žadateli stejný nebo nižší roční úrok, a také stejnou nebo nižší částku než žadatel požaduje. Server nabídku věřitele předa zpět žadateli a ten ji buď příjme, nebo odmítne. Žadatel může přijmout několik nabídek, tak aby dosáhl požadované částky. Server pak všechny půjčky sloučí do jedné a převede na účet.

Co dál?

Po přijmutí nabídek půjčky bude žadateli zaslána smlouva o uzavření úvěru a ten ji podepsanou musí poslat zpět do 21 dnů od data zadání. Pokud tak žadatel neučiní, platnost smlouvy nastává automaticky k 21 dni od zadání žádosti. Na základě této smlouvy server prověří bezúhonnost klienta, to jak je schopen plnit svůj závazek splácení a následně rozhodne, zda bude půjčka schválená či nikoli.

Jste-li investor, tedy věřitel, nemusíte se ničeho obávat. Server, který se zabývá P2P půjčkou se o vše postará za Vás. Prověří bezúhonnost dlužníka a také se postará o veškerou administrativu kolem vedení půjčky, jako jsou výpisy, účtování případně upomínky, Vy jakož to investoři nemáte žádný kontakt s dlužníkem.You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.