Jaká půjčka je nejlevnější a nejvýhodnější?

Vybíráte vhodnou půjčku? Pokud je to tak, jistě dnes hledíte na to nejdůležitější, a to je výhodnost. Podívejme se spolu na to, jaká půjčka je vlastně na našem trhu tou nejvýhodnější a také nejlevnější. Jedině tak máte jistotu, že si i vy vyberete tu skutečně správnou. Tu, která vám pomůže a zároveň zajistí, že nepřeplatíte více, než je nutné.

Bankovní nebo nebankovní segment?

Začneme otázkou, která souvisí s tím, zda je lepší vyrazit do banky, nebo naopak k nebankovní společnosti. Obecně můžeme říci, že jsou na tom mnohem lépe banky. Nejenom ty nové a menší, ale mohou to být třeba i stálice na českém trhu, kam se řadí oblíbená Unicredit Bank. Druhým dechem ale musíme dodat, že ne u všech bankovních domů toto pravidlo platí. Setkat se totiž můžeme také s těmi, které v porovnání s nebankovními společnostmi jasně prohrávají. Zvláště, pokud se v nebankovním segmentu zaměříme na největší hráče, kteří úroky dokážou snížit velmi výrazně.

Pokračování článku  Nepracujete a potřebujete peníze? Řešením je půjčka bez příjmu

Jaký typ půjčky vyjde nejvýhodněji?

O tom, zda jít do banky, nebo si požádat u nebankovní společnosti, jsme již napsali dost. Nyní se proto zaměříme na konkrétní typ půjčky. Pokud budeme konkrétní, tak současný úvěrový trh můžeme rozdělit do třech segmentů. A to těchto:

  • Mikropůjčka neboli půjčka před výplatou
  • Klasická bankovní nebo nebankovní půjčka
  • Klasická nebo americká hypotéka

První zmíněná možnost sice v rámci klasických podmínek nevychází nejlépe, ale často nabídne možnost první půjčky zcela zdarma. Tedy s nulovým úrokem. Tím o ní můžeme říci, že je to nejlevnější půjčka v ČR. Pokud se podíváme na druhý segment, zde se můžeme setkat s úrokem v jednotkách procent, který v ideálních případech nepřesahuje hodnotu deseti. Pokud tedy potřebujeme pár desítek nebo stovek tisíc, je tato volba ideální. Ještě o něco lépe vycházejí hypotéky, kde jsou úroky v řádech nižších jednotek procent. Zde ale nezapomínejme na to, že dostupné částky se pohybují spíše v milionech. U běžných domácích výdajů tedy tato půjčka není správnou volbou.

RPSN nám řekne nejvíce

Výše jsme uvedli i konkrétní sazby úrokových sazeb. Nezapomínejme však na to, že ty nejsou jediným ukazatelem celkové výhodnosti. Mnohdy se totiž můžete dostat do rukou společnosti nebo bance, která vám bude nabízet také pojištění k půjčce, stejně jako po vás může chtít určité poplatky za poskytnutí, nebo vedení. Ty samotný výpočet výhodnosti mohou značně komplikovat. Naštěstí je zde povinný ukazatel RPSN, který tyto výdaje obsahuje. Platí tedy, že čím je RPSN menší, tím pro nás samozřejmě mnohem lépe.

Pokračování článku  Nebankovní půjčky bez zástavy ESSOX – jsou bezpečné?

Pozor na rozložení splátek

O tom, jak poznat levnou půjčku jsme již napsali více než dost. Zaměřme se ale okrajově také na výhodnost. S čím je spojena? Třeba s tím, aby nás nedostala do finančních problémů a nezatížila náš rodinný rozpočet. Zde můžeme mít problém se segmentem půjček před výplatou, nebo s hypotékami, kde splátky dosahují i vyšších tisíců korun měsíčně. Naopak u běžných bankovních nebo nebankovních půjček si můžeme nastavit i takovou splatnost, kdy měsíčně odchází třeba jenom několik set korun. Pozor však na to, že čím déle splácíme, tím více přeplatíme.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *