Kde jsou dostupné online půjčky pro nezaměstnané

Ztratit práci není nic záviděníhodného. Celé je to však o mnoho nepříjemnější, pokud žijete v regionech, kde je vysoká nezaměstnanost. Právě vysoká nezaměstnanost a poměrně velké náklady na život nutí lidi, kteří se rázem ocitli bez práce, hledat způsoby, jak získat potřebný kapitál na udržení všech nákladů na domácnost. Jedním ze způsobů, jak dočasně řešit finanční problémy, je i online půjčky pro nezaměstnané.

Rychlé a dostupné online půjčky i pro nezaměstnané

V případě lidí, kteří jsou nezaměstnaní nebo v lidí, kteří pracují na černo, je jednou z možností, jak získat potřebný finanční kapitál i online půjčka pro nezaměstnané. Tak jako v případě jiné online půjčky, tak i v případě té pro nezaměstnané, nemusíte trávit dlouhé chvíle na pobočce společnosti, která navíc od vás vyžaduje množství dokumentů.

V případě tohoto typu půjčky veškerá byrokracie prakticky odpadá a klient tak může velmi rychle a jednoduše získat až několik tisíc korun z pohodlí domova. Na straně druhé je však nutné připomenout, že je tento typ půjčky poskytován na kratší období, tj. několik týdnů až měsíců.

Pokračování článku  Rychlá půjčka do výplaty – záchrana lidí ve finanční nouzi

Kdo poskytuje online půjčky pro nezaměstnané?

Trh s online půjčka pro nezaměstnané je fakticky doménou jen nebankovních společností. Ty totiž na rozdíl od bank poskytují i ​​vysoce rizikové úvěry, mezi které patří i online půjčka pro nezaměstnané. K nejznámějším poskytovatelem patří společnosti Cetelem (vše o jejich půjčce), Ferratum, či Cofidis.

Upozornění pro čtenáře: Běžně ji však poskytují i ​​některé menší nebankovní společnosti, u kterých byste však měli mít na pozoru, protože byste se mohli velmi snadno stát obětí podvodu.

Nač si dát pozor při výběry online půjčky pro nezaměstnané?

Jelikož jsou online půjčky pro nezaměstnané (nemůžete doložit příjem) obecně považovány za jedny z nejrizikovějších, jednou z povinností klienta je se seznámit se všemi potenciálními riziky, která mu v případě nedodržení podmínek hrozí.

Mimo vysokých úroků byste si měli dávat pozor i na výši poplatku za poskytnutí půjčky a také na jiné poplatky, které souvisejí s danou půjčkou. Konkrétně vám jistě napoví výše RPSN (roční průměrná sazba nákladů), která kromě výše úroků zohledňuje všechny ostatní náklady, které společnost klientovi účtuje.
Platí, že čím nižší je RPSN, tím je daná půjčka výhodnější. Proto při porovnávání výhodnosti půjčky dbejte především na výšku RPSN a nejen na výši úroku. Zapomenout byste se však neměli na to, že výši RPSN nezohledňují například sankce za nesplácení půjčky, které může být u některých společností velmi vysoké. Z toho důvodu si jistě dobře přečtěte všechny podmínky smlouvy, kde by výše poplatku za zpoždění splácení měla být zveřejněna.

Pokračování článku  Půjčky na mateřské dnes pomohou nejenom matkám samoživitelkám

Výhody online půjčky pro nezaměstnané

  • dobrá dostupnost
  • Expresní bez dokládání příjmu
  • Možnost získat půjčku z pohodlí domova
  • Poskytovaná do výšky několika stovek až tisíc eur

Nevýhody online půjčky pro nezaměstnané

  • Vyšší roční úroková sazba
  • vyšší RPSN
  • Vyšší poplatky za prodlení splátek půjčky
  • Kratší lhůta splatnosti

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *