Home Credit půjčka vám vrací splátky

Společnost Home Credit byla dlouhé roky známá jako poměrně dostupný poskytovatel spotřebitelských úvěrů.

V rámci svého portfolia však nabízí i další služby, jako možnost kreditní karty, ale také klasické půjčky. Ta aktuálně láká klienty na zajímavou promo akci, s možností využít vrácení zaplacených splátek.

Pojďme se na charakteristiku tohoto úvěrového produktu podívat blíže.

Jaká jsou základní specifika půjčky?

To nejdůležitější, co nás samozřejmě zajímá, jsou částky, na které lze dosáhnout. V tomto směru Home Credit nabídne sumy v rozmezí 10 000 – 150 000 korun českých. Ty lze prokombinovat s délkou splácení, která může být od 12 do 84 měsíců. Konkrétní časové období závisí i na výši půjčené sumy, jelikož u těch nejmenších není možné získat peníze na delší dobu, než 4 roky.

Samotná žádost o půjčku probíhá online, prostřednictvím interaktivního formuláře, který ihned spočítá orientační měsíční splátku, ale také výslednou sumu, kterou úvěrové společnosti zaplatíte. I díky této přehlednosti si lze poměrně snadno udělat obrázek o případné výhodnosti či nevýhodnosti.

Stále je třeba počítat s tím, že Home Credit půjčka je půjčkou nebankovní, a tak přeplatky přes 20 000 Kč nejsou nic neobvyklého – a to již po odečtení vracených splátek.

Pokračování článku  Půjčky na mateřské dnes pomohou nejenom matkám samoživitelkám

Jak je to s vrácením splátek?

Samozřejmě nárok na tento bonus není automatický, jelikož je třeba splnit podmínky této akce, kterými je pravidelné splácení. Jedině tak máte jako žadatelé nárok na to, aby vám byly splátky vraceny. Rozhodně však nečekejte příjem reálných peněz, jelikož každá takováto splátka vám je odečtena ze zbývající sumy k zaplacení. I přesto je to poměrně zajímavá možnost, jak ušetřit na úrocích. U té nejvyšší půjčky je to dokonce necelých 60 000 korun. S každou pozdě zaplacenou splátkou ale nárok na vrácení v daném roce zaniká.

S možností dalších doplňkových služeb

Jelikož požadavky klientů se více a více stupňují, je jasné, že to jsou právě flexibilní nebankovní společnosti, které se snaží vycházet svým žadatelům vstříc. V tomto směru nabídne Home Credit půjčka třeba doplňkové služby ve formě:

  • pojištění schopnosti splácet
  • flexibilitu splátek – možnost snižování i zvyšování
  • možnost odložení splátek
  • SMS podpis – odsouhlasení smlouvy prostřednictvím kódu v SMS zprávě

Jaké podmínky je třeba splnit?

Pro úspěšné schválení půjčky je nezbytné splnit i několik podmínek. A jelikož je Home Credit společností nebankovní, stačí pouze plnoletost a stálý zdroj příjmu – který je nezbytné doložit. Následně už není třeba obávat se třeba výpisů z registrů, nebo dalšího ověřování bonity. K vyřízení dále postačí pouze dva doklady totožnosti, z nichž jeden musí být občanský průkaz.

Pokračování článku  Nebankovní půjčka je dostupnější pro širší škálu žadatelů. 5 parametrů, na které dát pozor při jejím výběru 

Ano či ne?

Na jednu stranu je vracení splátek určitě pozitivní možností, jak výrazně ušetřit na úrocích. Na druhou stranu je stále třeba mít na paměti, že jakékoliv zaváhání, s byť jen několika splátkami, může znamenat to, že v rámci půjčky nepřeplatíte „jenom“ 20 tisíc, ale třeba i 80.

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *