Jste bez práce a na mizině? Pomoci vám mohou půjčky bez potvrzení o příjmu

Většina půjček je spojena s několika povinnostmi, mezi které patří hlavně doložení vašeho příjmu. Právě vaše mzda je u většiny poskytovatelů jistota v tom, že ve vás vidí solventního a bonitního klienta, který vrátí půjčené peníze bez případných komplikací. Přesto ale tito poskytovatelé nejsou jedinými možnostmi, protože existuje i neméně výhodná možnost, kterou přinášejí půjčky bez potvrzení o příjmu.

Jak daná půjčka vypadá?

Už samotný název jasně ukazuje na to, co můžeme konkrétně čekat. V daném směru si však možnosti popíšeme mnohem detailněji. Dnes se nabízejí dvě hlavní varianty, a to:

Co nabídnou mikropůjčky?

Začneme tedy u první možnosti, v segmentu takzvaných mikropůjček. Ty jsou na našem trhu sice pouze několik let, ale během té doby již pomohly mnoha lidem v tom, aby mohli vyřešit svou finanční situaci. A to proto, že nevyžadují ani příjem, ani nenahlíží do registrů a jsou spjaty s online vyřízením, z pohodlí domova.

Pokračování článku  Co nám může nabídnout Kredito24 půjčka?

Požádat si lze o částky, které začínají na několika stech korun, ale končí i na hodnotách přes 10 000 Kč. Následně se volí termín splatnosti, který může být v rozmezí 1 – 30 kalendářních dní. Jsou však poskytovatelé, u kterých není problémem ani 45 dní. Charakteristikou je i to, že peníze lze získat již do několika minut, a to přímo na zvolený bankovní účet – bez toho, abyste cokoliv podepisovali, nebo se s kýmkoliv scházeli.

Co nabídnou půjčky ručené nemovitostí?

Tato druhá varianta už je o něco složitější. A to hlavně proto, že je třeba vlastnit nemovitost. Může to být jak byt a dům, tak třeba pozemek, nebo rekreační objekt. Důležitá je v tomto směru jeho hodnota, protože právě od té se odvíjí poskytnutá částka. Ta může být ve statisících, ale třeba i v milionech. V daném směru nebývá půjčky bez potvrzení o příjmu nijak výrazně omezována. Počítejte také s nutným podpisem smlouvy, nebo s vyřízením v řádech několika dní. I zde samozřejmě mohou peníze přijít na váš účet, ale stejně tak je lze získat hotově.

Pokračování článku  Je sjednaná SMS půjčka ihned? Jak taková půjčka funguje?

Pozor na problémy, které půjčky bez potvrzení o příjmu přinášejí

Ačkoliv vše vypadá velmi pozitivně, přece jenom se mohou objevit konkrétní negativa. U mikropůjček to jsou velmi vysoký úroky a u půjček se zástavou nemovitosti to je zase riziko toho, že přijdete o svůj dům. A to velmi snadno, jelikož případná nebankovní společnost na něho má v důsledku vašeho nesplácení právo. Pozor tedy na tato rizika, která by vás mohla dovézt až do dluhových pastí. Ostatně jak dodává také jedna z klientek Lucie:

Nejhorší je ta bezmoc. V bance vám tak málo nepůjčí, a tak nezbývá nic jiného než jít do nevýhodné půjčky, kterou několikanásobně přeplatíte. V tu chvíli prostě nemáte na výběr”.

I to je jedno z rizik, které se může objevit.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *