Jste bez práce a na mizině? Pomoci vám mohou půjčky bez potvrzení o příjmu

Většina půjček je spojena s několika povinnostmi, mezi které patří hlavně doložení vašeho příjmu. Právě vaše mzda je u většiny poskytovatelů jistota v tom, že ve vás vidí solventního a bonitního klienta, který vrátí půjčené peníze bez případných komplikací. Přesto ale tito poskytovatelé nejsou jedinými možnostmi, protože existuje i neméně výhodná možnost, kterou přinášejí půjčky bez potvrzení o příjmu.

Jak daná půjčka vypadá?

Už samotný název jasně ukazuje na to, co můžeme konkrétně čekat. V daném směru si však možnosti popíšeme mnohem detailněji. Dnes se nabízejí dvě hlavní varianty, a to:

Co nabídnou mikropůjčky?

Začneme tedy u první možnosti, v segmentu takzvaných mikropůjček. Ty jsou na našem trhu sice pouze několik let, ale během té doby již pomohly mnoha lidem v tom, aby mohli vyřešit svou finanční situaci. A to proto, že nevyžadují ani příjem, ani nenahlíží do registrů a jsou spjaty s online vyřízením, z pohodlí domova.

Pokračování článku  Mikropůjčky od společnosti Kredito24.cz vás nenechají na holičkách

Požádat si lze o částky, které začínají na několika stech korun, ale končí i na hodnotách přes 10 000 Kč. Následně se volí termín splatnosti, který může být v rozmezí 1 – 30 kalendářních dní. Jsou však poskytovatelé, u kterých není problémem ani 45 dní. Charakteristikou je i to, že peníze lze získat již do několika minut, a to přímo na zvolený bankovní účet – bez toho, abyste cokoliv podepisovali, nebo se s kýmkoliv scházeli.

Co nabídnou půjčky ručené nemovitostí?

Tato druhá varianta už je o něco složitější. A to hlavně proto, že je třeba vlastnit nemovitost. Může to být jak byt a dům, tak třeba pozemek, nebo rekreační objekt. Důležitá je v tomto směru jeho hodnota, protože právě od té se odvíjí poskytnutá částka. Ta může být ve statisících, ale třeba i v milionech. V daném směru nebývá půjčky bez potvrzení o příjmu nijak výrazně omezována. Počítejte také s nutným podpisem smlouvy, nebo s vyřízením v řádech několika dní. I zde samozřejmě mohou peníze přijít na váš účet, ale stejně tak je lze získat hotově.

Pokračování článku  Provident Financial s.r.o. – krátkodobé hotovostní půjčky

Pozor na problémy, které půjčky bez potvrzení o příjmu přinášejí

Ačkoliv vše vypadá velmi pozitivně, přece jenom se mohou objevit konkrétní negativa. U mikropůjček to jsou velmi vysoký úroky a u půjček se zástavou nemovitosti to je zase riziko toho, že přijdete o svůj dům. A to velmi snadno, jelikož případná nebankovní společnost na něho má v důsledku vašeho nesplácení právo. Pozor tedy na tato rizika, která by vás mohla dovézt až do dluhových pastí. Ostatně jak dodává také jedna z klientek Lucie:

Nejhorší je ta bezmoc. V bance vám tak málo nepůjčí, a tak nezbývá nic jiného než jít do nevýhodné půjčky, kterou několikanásobně přeplatíte. V tu chvíli prostě nemáte na výběr”.

I to je jedno z rizik, které se může objevit.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *