Konsolidace půjček – jak probíhá a co vše lze sloučit?

Většina lidí na našem trhu již půjčku v minulosti měla. Řada lidí dokonce využívá půjček několik najednou, což dokládá i to, kolik žadatelů je prověřováno v registrech.

Pomůže konsolidace půjček

Ne každý má hned jasno v tom, co tato možnost znamená. Slovo konsolidace půjček bychom totiž mohli přeložit také jako sloučení. Konkrétně sloučení půjček, a to tak, že je ze všech nesplacených úvěrových produktů vytvořen jeden, zcela nový úvěr. Následně je splácen pouze ten, což celkově snižuje také celkovou administrativu a nutnost hlídat, zda v daném měsíci opravdu odešly všechny platby, které měli.

Kdo konsolidaci nabízí?

Jsou to především banky, ale výjimkou není ani několik nebankovních společností. Postupy jsou u obou variant poměrně klasické, a to takové, kdy přijdeme, požádáme o sloučení, projdeme schvalovacím procesem a už splácíme pouze jednu měsíční splátku. Samozřejmě na naši žádost bává často pohlíženo tak, jako bychom si brali nový úvěr a tak bude třeba dokládat info o příjmu a naší bonitě. S tím souvisí i podmínky, které má samozřejmě banka složitější. Naopak se odvděčí nižším úrokem.

Pokračování článku  Jaké rozdíly přinášejí úvěry a půjčky?

Co vše lze konsolidovat?

Důležitým faktem je to, co lze konsolidovat. Tedy jaké typy úvěrů nám konsolidace půjček dovolí sloučit. Zde můžeme říci, že doslova jakékoliv, protože do této oblasti spadají:

  • Hotovostní i bezhotovostní půjčky
  • Bankovní i nebankovní úvěry
  • Spotřebitelské úvěry
  • Kontokorenty
  • Dluhy na kreditních kartách

Co konsolidace půjček přinese?

Samozřejmě úsporu, a to hned ve dvou ohledech. To si pochvalují nejenom samotní klienti bankovních a nebankovních ústavů, ale musíme tuto možnost pozitivně zhodnotit i my sami. Tou první úsporou je určitě ta, která se týká celé částky.

Spolu s konsolidací totiž může dojít k tomu, že jsou výrazně sníženy úroky celkové půjčky a tak zaplatíme méně, než v případě jednotlivých splátek.

Co je však s konsolidací také spjato, to je možnost prodloužit si splácení a tím snížit také měsíční částku, kterou vydáme. Tím ušetříme hlavně náš rozpočet, který nemusí být tak napjatý. Jak jsme se přesvědčily, výjimkou nemusejí být úspory ani v řádech několika tisíc korun. A to je dobrý důvod, proč této možnosti využít. Samozřejmě výhradně ve spojení se správnou a výhodnou společností, ideálně bankou, která skutečně dokáže naše úvěry celkově zvýhodnit tak, jak sami potřebujeme.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *