Konsolidace půjček – jak probíhá a co vše lze sloučit?

Většina lidí na našem trhu již půjčku v minulosti měla. Řada lidí dokonce využívá půjček několik najednou, což dokládá i to, kolik žadatelů je prověřováno v registrech.

Pomůže konsolidace půjček

Ne každý má hned jasno v tom, co tato možnost znamená. Slovo konsolidace půjček bychom totiž mohli přeložit také jako sloučení. Konkrétně sloučení půjček, a to tak, že je ze všech nesplacených úvěrových produktů vytvořen jeden, zcela nový úvěr. Následně je splácen pouze ten, což celkově snižuje také celkovou administrativu a nutnost hlídat, zda v daném měsíci opravdu odešly všechny platby, které měli.

Kdo konsolidaci nabízí?

Jsou to především banky, ale výjimkou není ani několik nebankovních společností. Postupy jsou u obou variant poměrně klasické, a to takové, kdy přijdeme, požádáme o sloučení, projdeme schvalovacím procesem a už splácíme pouze jednu měsíční splátku. Samozřejmě na naši žádost bává často pohlíženo tak, jako bychom si brali nový úvěr a tak bude třeba dokládat info o příjmu a naší bonitě. S tím souvisí i podmínky, které má samozřejmě banka složitější. Naopak se odvděčí nižším úrokem.

Pokračování článku  Konsolidační úvěr na snížení měsíčních splátek

Co vše lze konsolidovat?

Důležitým faktem je to, co lze konsolidovat. Tedy jaké typy úvěrů nám konsolidace půjček dovolí sloučit. Zde můžeme říci, že doslova jakékoliv, protože do této oblasti spadají:

  • Hotovostní i bezhotovostní půjčky
  • Bankovní i nebankovní úvěry
  • Spotřebitelské úvěry
  • Kontokorenty
  • Dluhy na kreditních kartách

Co konsolidace půjček přinese?

Samozřejmě úsporu, a to hned ve dvou ohledech. To si pochvalují nejenom samotní klienti bankovních a nebankovních ústavů, ale musíme tuto možnost pozitivně zhodnotit i my sami. Tou první úsporou je určitě ta, která se týká celé částky.

Spolu s konsolidací totiž může dojít k tomu, že jsou výrazně sníženy úroky celkové půjčky a tak zaplatíme méně, než v případě jednotlivých splátek.

Co je však s konsolidací také spjato, to je možnost prodloužit si splácení a tím snížit také měsíční částku, kterou vydáme. Tím ušetříme hlavně náš rozpočet, který nemusí být tak napjatý. Jak jsme se přesvědčily, výjimkou nemusejí být úspory ani v řádech několika tisíc korun. A to je dobrý důvod, proč této možnosti využít. Samozřejmě výhradně ve spojení se správnou a výhodnou společností, ideálně bankou, která skutečně dokáže naše úvěry celkově zvýhodnit tak, jak sami potřebujeme.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *