Tyto ranní návyky vás nakopnou na celý den

Určitě jste to už zažili, že když se vzbudíte podrážděná, budete podrážděná celý den. A vystresovaná obličej není atraktivní tvář. Takže teď je ten čas, abyste se naučili užít si ráno. Začněte dnes a začleňte těchto pár triků do své ranní rutiny. Pokud tyto tipy budete dodržovat každý den, budete se cítit a vypadat lépe. Pokračování textu

Skartace dokumentů? Jde to i profesionálně!

Nejrůznější druhy dat, dokumentů, důležitých papírů a dokladů nelze v případě jejich nepotřebnosti jen tak vyhodit do odpadkového koše. Riziku totiž vystavujete nejen dotčené osoby, ale i sebe. V této oblasti je tak potřeba soustředit svou pozornost na skartaci. Skartace je efektivním řešením likvidace dokumentů, pracujete-li s jejich velkým objemem nebo se soukromými či tajnými dokumenty. Skartací dochází nejen k trvalému znehodnocení dat, ale také k efektivnímu řešení spisových služeb.

Povolejte skartační profesionály do zbraně

Skartaci pochopitelně můžete zajistit sami a s pomocí moderních skartovaček nebo se můžete obrátit na profesionály, kteří mají se skartací nemalé zkušenosti a dokáží vám vypracovat na míru ušitý skartační plán. Jedou ze společností, která nabízí profesionální a komplexní služby v oblasti likvidace dokladů, dokumentů a jakýchkoliv dalších nosičů informací je i společnost EKOSKART.

Jaké služby společnost zajišťuje?

Společnost EKOSKART je kádrem v oblasti skartace dokumentů a dalších nosičů informací. Ekologickým způsobem dokáže skartovat například diskety, CD, DVD, ZIP, občanské průkazy, pasy i platební karty. Společnost ovšem můžete oslovit i v případě převozu dokumentů z vaší provozovny či kanceláře do sídla společnosti, kde mají být tyto dokumenty bezpečně a šetrně skartovány. V případě zájmu je možno požádat o osobní dohled nad průběhem skartace. To proto, abyste měli jistotu, že veškeré data a údaje jsou nenávratně zničena dle zákonných postupů. Jakmile skartace proběhne, společnost vydá protokol o ekologické likvidaci a odpad následně zašle do papírny k finálnímu zpracování.

Jak se pohybují ceny služeb?

Skartace dokumentů Praha probíhá v kamerově střeženém objektu, takže o své data a údaje nemusíte mít sebemenší obavy. Ceny skartace začínají na 4 korunách za kilogram tříděného odpadu bez příměsí. S ohledem na množství a druh odpadu vám ale společnost ráda připraví individuální cenovou nabídku. Pro více informací navštivte její oficiální webové stránky www.ekoskart.eu. Pokračování textu

Postavte si dům svých snů

Přemýšlíte nad vlastním bydlením? Toužíte po pohodlí, prostorném a zdravém bydlení ve vlastním domě? Máte k dispozici pozemek, na němž byste chtěli stavět? Tak to je na čase najít si stavební firmu, která vám s vaším problémem pomůže. Proto vám v následujícím článku přinášíme inspiraci.

Nízkoenergetické domy aneb řešení dnešní doby

Skoro každý člověk chce v dnešní době ušetřit, a nejen proto se nízkoenergetické domy staly velmi oblíbeným trendem současnosti. Nejenže výrazně snižují náklady na vytápění domu, ale také zajišťují vysoký komfort bydlení a příjemné a zdravé klima interiéru. Důvodem nižších nákladů je využití kvalitních materiálů a moderních technologií, které zamezí tepelné ztráty. Nízkoenergetické domy jsou navíc cenově dostupné, ekologicky optimalizované a jejich stavba většinou probíhá na klíč. Výhodou nízkoenergetických domů je čerstvý vzduch bez větrání a průvanu, bez pylů, plísní a alergenů.

Na koho se obrátit?

Toužíte-li po krásném, komfortním a nízkoenergetickém bydlení, pak se můžete obrátit na společnost Obelix. Stavební firma Obelix působí na trhu od roku 1998 a výstavbě nízkoenergetických domů se věnuje již přes 10 let. Od roku 2008 se pak věnuje modulárním dřevostavbám. V tomto roce společnost postavila svůj první dům zhotovený na montážní hale a převážený s hotovou malbou i dokončenou koupelnou.

Stavební společnost Obelix při výstavbě využívá progresivní stavební technologii reagující na vývoj současných požadavků na kvalitní, cenově dostupné a rychlé rodinné domy. V jejich nabídce najdete předem stanovené typy domů, ale postaví vám i individuální projekty přesně podle vašich přání a požadavků. Dům bude umístěn na předem připravenou základovou konstrukci.

Pokud sníte o vlastním komfortním bydlení a domě přesně podle vašich přání a představ, pak je společnost Obelix řešením právě pro vás.

Proč volit Obelix?

Firma Obelix má oproti konkurenci mnoho přednosti. Mezi tyto přednosti patří především rychlost výstavby. S využitím služeb společnosti Obelix budete mít rodinný dům již do dvou až tří měsíců od zahájení výstavby, obvyklé dodání činí 4 měsíce. Montáž na hale trvá zhruba 1,5 měsíce, transport a umístění na pozemek zabere 2 dny a dokončovací práce si žádají přibližně 1 týden času.

Obelix vám postaví kvalitní a zdravé bydlení v podobě difuzně otevřených dřevostaveb. Nespornou předností společnosti je čistá práce, neboť montáž domu probíhá v montážní hale. Dům je na pozemek vystavěn až smontovaný a vymalovaný.

K čemu se montované domy hodí?

Montované domy od společnosti Obelix se hodí na trvalé bydlení. Můžete tak získat dokonalý a komfortní rodinný dům, s nímž budete mít dostatek místa a pohodlí pro vás a vaši rodinu. Rodinné montované domy jsou cenově dostupné, ekonomicky a ekologicky výhodné a jejich výstavba je rychlá. Kromě trvalého bydlení je možné montované domy využít i jako přechodné či dočasné bydlení, rekreační bydlení či jako nástavbu panelových domů a jiných plochých objektů. Montované domy se hodí i jako objekty pro školky, administrativní budovy, vrátnice, drobné prodejny a provozovny, klubovny či jako zázemí sportovišť a podobných budov.

Jak probíhá realizace rodinného domu?

Výstavba rodinných domů s firmou Obelix trvá přibližně 4 měsíce. Celá realizace je zahájena financováním projektu. Jde o základní otázku celého procesu a i tento krok můžete absolvovat společně s firmou Obelix. Pokud netušíte na koho se kvůli financování obrátit, kontaktujte Obelix a nechte si zprostředkovat schůzku.

Pokud nevlastníte pozemek, tak budete kromě financování realizace stavby muset financovat a realizovat i koupi pozemku. Při jeho výběru je třeba zohlednit mnoho faktorů, tak aby pozemek vyhovoval veškerým požadavkům stavby. S výběrem a koupí pozemku se pojí i vyřizování veškerých právních záležitostí s převodem vlastnictví a zajištění podmínek výstavby.

Jakmile máte zajištěný pozemek i financování, můžete si vybrat typ domu. V katalogu společnosti Obelix najdete nejrůznější typové domy. Využít můžete i možnost nechat si postavit dům na míru, tedy podle vlastních přání a požadavků.

Podpisem smlouvy se spustí celý proces realizace stavby. Výhodou je, že při využití služeb společnosti Obelix, se o veškerou legislativu postará sama stavební společnost. Jakmile si firma sežene stavební povolení, začne se samotnou realizací. Předností montovaných domů je provedení čisté práce, neboť domy jsou montovány v montážní hale a na pozemek jsou přivezeny až ve výsledné fázi. Hotový dům je pak předán klientům, kteří se mohou začít zabydlovat, protože i poslední informaci o kolaudaci nemovitosti za ně vyřídí firma.

Stupně dokončení domů

Při výběru stavby je třeba zvolit i jeden ze čtyř základních stupňů vybavení modulárních dřevostaveb. Od výběru stupně dokončení se pak odvíjí i výsledná cena a termín dokončení, který se může pohybovat od 2 až do 4 měsíců.

Nejoblíbenější je Exteriér – na dokončení. Výsledkem práce Obelix je dům s dokončeným exteriérem dřevostavby a s interiérem připraveným k dokončení (základní dispozice včetně příček, fasáda obklad z palubek, hotová střecha, okna a dveře, podlaha, atd.). Dalším typem je Interiér – na klíč. Opět se jedná o dům s dokončeným exteriérem a interiérem připraveným k dokončení. Oproti první variantě je zde však podlahová krytina, konečná úprava stěn a stropu, vnitřní dveře, koupelna a zásuvky i vypínače.

Kompletně vybaveným typem dřevostavby je stavba All Inclusive, která je kompletně vybavena i nábytkem podle vašeho výběru. Do tohoto typu stavby se tedy můžete po předání rovnou nastěhovat. Posledním typem domu je varianta Nadstandard. Ta umožňuje splnění individuálních požadavků, a to i většího rozsahu (změna typu střechy, změny vnitřních dispozic, jiné napojení modulů, atd.).

Kdy pomůže alkohol kalkulačka?

Také si rádi dáte nějakou tu sklenku, ale zároveň se bojíte toho, že musíte řídit a tak nadýcháte alkohol? Možností, jak vyrazit autem bez rizika, je samozřejmě nepít. Druhá možnost je mít vlastní alkoholtester. Pokud nic z toho nechcete, je ještě třetí možnost, a to alkohol kalkulačka on-line. Ta je ideálním nástrojem pro každého, jak zjistit, kolik alkoholu má ještě v krvi.

Zjistěte, kdy můžete za volant

První možností, kdy je možné danou online kalkulačku alkoholu využít, je již zmíněná informace spojená s tím, kdy vlastně budete moci řídit. V tomto ohledu každého rozhodně potěší to, že si může daný výpočet provést takřka kdykoliv, jednoduše a pohodlně ze svého domova. Stačí k tomu udělat jediné, a to zadat do této kalkulačky potřebné výdaje. Mezi ty se řadí:

  • Věk
  • Hmotnost
  • Pohlaví
  • Množství vypitého alkoholu

Následně alkohol kalkulačka on-line nejenom vypočítá to, kdy byl počet promile v krvi nejvyšší, ale vypočítá také přibližnou hodnotu toho, kdy můžeme za volant.

Alkohol kalkulačka on-line zjistí i orientační spalování

Pití alkoholu může být nevyzpytatelné a tak je dobré vědět také to, jak zhruba probíhá vaše odbourávání jeho množství v krvi. Zjistíte tedy, jak ho průměrný člověk s podobnými parametry jako vy vlastně dokáže rychle spalovat. V tomto ohledu totiž platí, že rozdíly mohou být značné. Navíc na odbourávání alkoholu nemusí mít vliv ani několik vnějších faktorů. Dokazuje to třeba tato citace: „Jak zrychlit odbourávání alkoholu? Nijak, aspoň podle odborníků. Ti tvrdí, že odbourávání neurychlí nic! Ani voda, ani vitamíny – třeba oblíbený vitamín C například v podobě citrónové šťávy, pohyb nebo studená sprcha.“

Alkulačka online vám zodpoví otázku, zda už můžete za volant

I proto se hodí danou kalkulačku využít proto, abyste orientačně věděli, jak dlouho se může alkohol v těle člověka držet. Mějte na paměti, že dané hodnoty skutečně mohou překvapit. Pokud sedíte a pijete celý večer, jenom málokdy počítejte s tím, že byste mohli druhý den dopoledny někam vyrazit autem.

Zjistěte, kolik máte promile

Co vám alkohol kalkulačka on-line? Také zjistí? Informace spojené s tím, kolik vlastně můžete mít při vašem pití maximum. Jak na to? Stačí si jenom zadat informace o tom, kolik jste daný večer vypili, v jakém množství a samozřejmě v jakých intervalech. Následně uvidíte rostoucí křivku alkoholu, kdy budete ihned znát informaci, kolik a v jakou konkrétní hodinu jste toho měli takzvaně pod kůží nejvíce. Obecně platí, že pokud si dáte alkohol, tak nejvyšší hodnoty se objeví zhruba jednu hodinu po tom, co si dáte onu poslední sklenku. Platí to však v případě, kdy pijete postupně, stále rovnoměrným tempem. Pokud si to chcete skutečně ověřit, je alkohol kalkulačka on-line? Dobrým pomocníkem, jak to můžete zkusit orientačně. Třeba pomocí vašeho mobilního telefonu.