Potřebuji peníze, ale mám záznam v registru

Problémy se dostavují vždy, když se to nejméně hodí. A to se týká i úvěrů. Mnoho lidí zjistí až ve chvíli, kdy si nutně potřebuje půjčit, že nějaký registr dlužníků, nebo správněji úvěrový registr existuje. Případně a o jejich existenci něco tuší, ale neví, že v něm nebo v nich figuruje i jejich jméno.

Co to je?

Úvěrové registry jsou databáze údajů o dlužnících. Jsou buď pozitivní, kde jsou informace nejen o nesplácení, ale také informace o těch, kdo platí řádně a včas. Negativní registry obsahují informace o nesplácení nebo o opožděných splátkách. Banky nebo jiné finanční instituce nahlížejí do tří základních registrů. Do každého z nich má přístup jen ta firma, která je jeho členem nebo uživatelem.

  1. Bankovní registr klientských informací (BRKI) – pozitivní registr shromažďuje údaje od členských bank, což jsou: Air Bank, Citibank, Česká spořitelna, Českomoravská stavební spořitelna, ČSOB, Equa bank, ERB bank, Expobank, Fio banka, Hypoteční banka, Komerční banka, mBank, Modrá pyramida stavební spořitelna, MONETA Money Bank, Oberbank, Raiffeisen stavební spořitelna, Raiffeisenbank, Sberbank, Stavební spořitelna České spořitelny, Unicredit Bank, Všeobecná úverová banka, Waldviertler Sparkasse Bank, Wüstenrot hypoteční banka, Wüstenrot – stavební spořitelna a ZUNO Bank. Více informací na cz
  2. Nebankovní registr klientských informací (NRKI) – rovněž pozitivní registr, v němž jsou údaje od nebankovních členských finančních institucí, ale také od leasingových firem. Uživateli registru jsou: AGRO LEASING, Benefi, CETELEM, Caterpillar Financial Services, Cofidis, CONSUMER FINANCE HOLDING, Creamfinance, Credium, ČSOB Leasing, D.S. Leasing, Erste Leasing, Essox, Factoring České spořitelny, Home Credit, IKB Leasing, IMPULS – Leasing, Kreditech, LeasePlan, Mercedes-Benz Financial Services, MONETA Auto, MONETA Leasing, PACCAR Financial, PROFI CREDIT Czech, Provident Financial, PSA Finance, P&P Loan, Raiffeisen – Leasing, RCI Financial Services, Rerum Finance, sAutoleasing, SG Equipment Finance, Škofin, Toyota Financial Services Czech, Unicredit Fleet Management, Unicredit Leasing CZ, UNILEASING, VFS Financial Services Czech Republic, Zaplo Finance a Zonky
  3. Solus – negativní registr, jehož členy jsou: Air Bank, Air Telecom, ALD Automotive, Avon Cosmetics, Benefi, Bez banky, Cetelem, CCS, Centropol Energy, Cofidis, Creamfinance, Creditstar, Českomoravská stavební spořitelna, ČSOB, Český Triangl, ČEZ Prodej, ČSOB Leasing, D.S.Leasing, DIGI CZ, ON, Equa bank, Essox, Expobank, Health Care Financing, Home Credit, Hypotéční banka, IMPULS – Leasing, Innogy, iService, Komerční banka, Makro Cash & Carry, mBank, Modrá pyramida stavební spořitelna, Moneta Auto, Monety Leasing, Moneta Money Bank, Moraviatel, O2, O2 Family, PODA, Profi Credit, Raiffeisen stavební spořitelna, Raiffeisenbank, RCI Financial Service, sAutoleasing, Sazka, TGI Money, T-Mobile, Inicredit Bank, Unicredit Leasing, Vltavín leas, Vodafone, Zaplo, Zonky a Zuno Banka.
Pokračování článku  Chybí vám peníze na nenadálé výdaje? Pomoci může rychlá půjčka

Informace o vašich dluzích i splácení jsou v registrech ještě několik let po doplacené půjčky. Pro více informací navštívte solus.cz

Jak se můžete octnout v registru

Být v BRKI a NRKI nemusí nic znamenat. Oba registry totiž obsahují i informace o řádném splácení. Ale jsou v něm samozřejmě vidět i všechny vaše finanční hříchy – opožděné nebo zapomenuté splátky, ale také zamítnuté žádosti o úvěr. V Solusu se octnete výhradně jen tehdy, když budete mít nějaký problém se splácením půjček nebo faktur členských firem. Dávejte si pozor hlavně při stěhování, zda jste něco nezapomněli zaplatit. Dalším kamenem úrazu může být pronájem bytu. Pokud je elektřina napsaná na vás, ale váš nájemník ji neplatí, v registru se octne vaše jméno. Dlužnou částku nestačí rychle zaplatit. V registru bude negativní informace o vás ještě dlouho.

Řešením jsou půjčky bez registru

Do banky si pro takový úvěr nechoďte. Půjčky bez registru získáte v nebankovní finanční instituci. Vaši finanční minulost nebude nikdo prověřovat v registrech, budete potřebovat jen osobní doklady, číslo účtu, mobil a někdy i e-mail. Věřitelé si žadatele o úvěry prověřují jinak. První půjčku většinou poskytnou zdarma, když ji dlužník splatí v dohodnutém termínu v plné výši, může si příště vzít vyšší částku a následně ještě vyšší. Prostě si buduje kladnou úvěrovou minulost u svého věřitele. A u některých z nich můžete dostat první malý úvěr zcela zdarma. Než ale zavoláte na telefonní linku nebo vyplníte formulář na webu, přečtěte si podmínky a zkuste je porovnat s nabídkou jiných společností. I bez registru můžete najít skvělou nabídku s nízkým úrokem.

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *