Lawn Irrigation Sprinkler  - danielsfotowelt / Pixabay

Automatický zavlažovací systém a zakládání zahrady

Už během plánování a zakládání zahrady myslete na automatické zavlažování zahrady, které je nejlepší zahrnout do projektu hrubé stavby. Mnoho částí se totiž musí zapustit do země. Systém oceníte celoročně a o dovolené je k nezaplacení.

Automatický zavlažovací systém má mnoho předností. Zajistí cílenou a rovnoměrnou závlahu, výraznou úsporu vody ve výši 60 % až 70 % a šetří peníze. Návratnost investic je proto velmi rychlá. Ušetříte také spoustu času stráveného s konví či hadicí v ruce. Pokud budete zavlažovat ve večerních, nočních nebo ranních hodinách, minimalizujete odpařování vody a rostliny nedostanou teplotní šok. Tento šetrnější způsob zálivky trávníku, zavlažování zahrady i skleníku se vyplatí.

Jak funguje automatické zavlažování

Zavlažovací systém se instaluje se srážkovým čidlem a půdním senzorem vlhkosti, které reagují na změny počasí. V případě vytrvalého deště nedojde ke zbytečnému přemokření půdy. Pokud máte automatické zavlažování trávníku, výsuvné postřikovače se vysunou a pak se zase uloží do podzemních pouzder. Docílíte dokonalé iluze deště a zálivka je dostatečně vydatná po celé zavlažované ploše. Pokud se postřikovače po rozmístění při dostřiku vody z části vzájemně překrývají, snížíte dobu zavlažování plochy jen na pár desítek minut během jednoho cyklu.

Použít můžete výsuvné rotační postřikovače neboli rotory, rozprašovací postřikovače neboli spreje i nevýsuvné úderové koncovky často nazývané kačeny.

Automatický zavlažovací systém

Během zavlažování vzniká velmi příjemné mikroklima, které rostlinám prospívá a odmění vás za bujným růstem. Na automatickém zavlažování oceníte jeho bezobslužnost a úsporu času ve srovnání s ručním zaléváním. Systém automatické závlahy je trvale uložen pod zemí, což ho chrání před jeho poškozením a odcizením. Nikde neuvidíte hadice, záhonky si během zálivky přetahováním hadic neponičíte a nepošlapete. Automatický zavlažovací systém zvýší hodnotu nemovitosti i pozemku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..