Banka nebo nebankovní společnost?

Dostali jste se do tíživé finanční situace a nyní stojíte před obtížným rozhodnutím – požádat o finanční výpomoc banku nebo vsadit na nebankovní instituci? Na následujících řádcích vás seznámíme s jednotlivými výhodami a nevýhodami obou variant. Snad vám toto krátké srovnání pomůže v rozhodování.

Půjčka u banky

Drtivá většina žadatelů o finanční pomoc míří v první řadě do banky. Zde se dočká poměrně detailního výslechu ze strany bankovního úředníka. Ten totiž bude zkoumat klientovu minulost, jeho současnost, práci a ušetřeni nezůstanete ani kontroly registru dlužníků. Pokud nemáte v registru žádný záznam, nikdy jste neměli se splácením závazků sebemenší potíže, váš příjem je pravidelný a dostatečný, s největší pravděpodobností vám bude žádost o půjčku schválena. V opačném případě ji bankovní úředník smete nemilosrdně ze stolu. Velkou předností bankovních půjček je jejich úrok, který je v drtivé většina případů nižší, než úroky u nebankovních společností. Další výhodou je také skutečnost, že bankovní půjčky jsou stále ještě považovány za solidnější a férovější, než půjčky u některých nebankovních poskytovatelů či zprostředkovatelů.

Pokračování článku  BB půjčka rozhodně není jenom klasický poskytovatel mikropůjčky

Půjčka u nebankovní společnosti

Pokud v bance vaši žádost o půjčku zamítnou, nezbyde vám zpravidla nic jiného, než požádat o pomoc některou z nebankovních institucí operujících na našem trhu. V takovém případě ovšem vybírejte dobře a pozorně. Ne každý poskytovatel půjčky je poskytovatelem solidním a jde mu pouze o vaše dobro. Nedívejte se pouze na výši úroků, ale zohledněte také RPSN a poplatky, které mohou být s daným produktem spojeny. Brouzdejte na internetu a pročtěte si také internetová fóra a diskuze, v nichž se můžete dozvědět také mnoho zajímavého.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.