Banka vás odmítla? Pomohou půjčky nebankovní

Už dávno neplatí, že by v souvislosti s půjčkou byla spojena pouze konkrétní banka. Ano, bankovní domy sice úvěry stále poskytují, ale jejich nabídka se výrazným způsobem rozšířila. Pokud budeme konkrétní, tak o nebankovní společnosti. Tedy o soukromé firmy, které v daném segmentu podnikají tak, že půjčují peníze. A tím produktem, který nabízejí, jsou půjčky nebankovní. Ty mohou mít hned tři podoby, se kterými se spolu seznámíme. Jedná se o:

  • Mikropůjčky
  • Klasické nebankovní půjčky
  • Půjčky ručené nemovitostí

Půjčky nebankovní ze segmentu mikropůjček jsou nejoblíbenější

Jsou to právě dané mikropůjčky, které jsou v dnešní době tou nejjednodušší možností, jaká vlastně existuje. I proto je tento typ krátkodobých půjček natolik oblíbený u celé řady lidí. Ti si tak mohou půjčit z pohodlí domova, bez nutnosti kamkoliv chodit, nebo cokoliv podepisovat. Drobným negativem mohou být menší částky v řádech jednotek tisíců, ale stejně tak může být negativem i krátká doba splatnosti – obvykle okolo jednoho měsíce.

Pokračování článku  Jste bez práce? Půjčky bez potvrzení příjmu pomohou i vám

Klasické nebankovní půjčky

Tento produkt zná pravděpodobně každý, jelikož se nejvíce přibližuje těm bankovním. Nejprve je třeba podat žádost, následně doložit třeba informace o příjmu a poté počkat na vyřízení. Výsledkem je, že vám je částka často skutečně schválena. Ta může být buď zaslána na bankovní účet, nebo vám ji může přivést i obchodní zástupce v hotovosti. Tento luxus dnes nabízí Provident, který o sobě mimo jiné říká: „Obhájili jsme 1. místo v Indexu etického úvěrování organizace Člověk v tísni.“ Tím můžeme potvrdit i to, že se půjčka skutečně nejvíce blíží k segmentu bankovnímu.

Sumy, které tyto typy půjček nabídnou, se pohybují nejčastěji v desítkách tisíc korun a splatnost bývá standardní, tedy v horizontu několika měsíců i let – v závislosti na konkrétní výši poskytnuté částky.

Půjčky ručené nemovitostí

Posledním typem nebankovních půjček jsou samozřejmě úvěry, které jsou ručeny nemovitostí. Zde je třeba mít na paměti, že k vyřízení není nutné doložit nic jiného, než pouze informace o dané nemovitosti, kterou bude ručeno.

Příjem, ani figurování v registrech tedy nehraje roli. Konkrétní částka, která je v tomto směru poskytnuta se následně odvíjí hlavně od hodnoty, jakou daná nemovitost má. Může se jednat o sumy v řádech několika set tisíc, ale i několika milionů korun. Samozřejmě pro zvýšení částky je možno ručit více nemovitostmi.

Pokračování článku  Kdo mi opravdu půjčí? Častá otázka zoufalých žadatelů o půjčku

Ano či ne?

Samozřejmě důležité je dané úvěrové produkty zhodnotit také objektivně. Je třeba říci, že pokud nám banka nepůjčí, mohou být velmi dobrou alternativou, pokud peníze skutečně potřebujeme – a to k důležitému účelu. Nejlepší volbou je samozřejmě klasická nebankovní půjčka. Mikropůjčky mají problém ten, že jsou velmi omezující a jsou spojeny s vysokým úrokem. Naopak u půjček, které jsou ručeny nemovitostí, neustále hrozí to, že velmi snadno přijdeme o nemovitost. Co s celkovou výhodností a správnou volbou také souvisí, to je konkrétní společnost, u které žádáme. I tu je třeba vybírat skutečně obezřetně, ideálně podle referencí na našem trhu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..