Banka vás odmítla? Pomohou půjčky nebankovní

Už dávno neplatí, že by v souvislosti s půjčkou byla spojena pouze konkrétní banka. Ano, bankovní domy sice úvěry stále poskytují, ale jejich nabídka se výrazným způsobem rozšířila. Pokud budeme konkrétní, tak o nebankovní společnosti. Tedy o soukromé firmy, které v daném segmentu podnikají tak, že půjčují peníze. A tím produktem, který nabízejí, jsou půjčky nebankovní. Ty mohou mít hned tři podoby, se kterými se spolu seznámíme. Jedná se o:

  • Mikropůjčky
  • Klasické nebankovní půjčky
  • Půjčky ručené nemovitostí

Půjčky nebankovní ze segmentu mikropůjček jsou nejoblíbenější

Jsou to právě dané mikropůjčky, které jsou v dnešní době tou nejjednodušší možností, jaká vlastně existuje. I proto je tento typ krátkodobých půjček natolik oblíbený u celé řady lidí. Ti si tak mohou půjčit z pohodlí domova, bez nutnosti kamkoliv chodit, nebo cokoliv podepisovat. Drobným negativem mohou být menší částky v řádech jednotek tisíců, ale stejně tak může být negativem i krátká doba splatnosti – obvykle okolo jednoho měsíce.

Pokračování článku  Vyhledáváte nebankovní půjčky Praha? Poradíme, jak nenaletět!

Klasické nebankovní půjčky

Tento produkt zná pravděpodobně každý, jelikož se nejvíce přibližuje těm bankovním. Nejprve je třeba podat žádost, následně doložit třeba informace o příjmu a poté počkat na vyřízení. Výsledkem je, že vám je částka často skutečně schválena. Ta může být buď zaslána na bankovní účet, nebo vám ji může přivést i obchodní zástupce v hotovosti. Tento luxus dnes nabízí Provident, který o sobě mimo jiné říká: „Obhájili jsme 1. místo v Indexu etického úvěrování organizace Člověk v tísni.“ Tím můžeme potvrdit i to, že se půjčka skutečně nejvíce blíží k segmentu bankovnímu.

Sumy, které tyto typy půjček nabídnou, se pohybují nejčastěji v desítkách tisíc korun a splatnost bývá standardní, tedy v horizontu několika měsíců i let – v závislosti na konkrétní výši poskytnuté částky.

Půjčky ručené nemovitostí

Posledním typem nebankovních půjček jsou samozřejmě úvěry, které jsou ručeny nemovitostí. Zde je třeba mít na paměti, že k vyřízení není nutné doložit nic jiného, než pouze informace o dané nemovitosti, kterou bude ručeno.

Příjem, ani figurování v registrech tedy nehraje roli. Konkrétní částka, která je v tomto směru poskytnuta se následně odvíjí hlavně od hodnoty, jakou daná nemovitost má. Může se jednat o sumy v řádech několika set tisíc, ale i několika milionů korun. Samozřejmě pro zvýšení částky je možno ručit více nemovitostmi.

Pokračování článku  V čem je půjčka Creditsor unikátním půjčkovým produktem?

Ano či ne?

Samozřejmě důležité je dané úvěrové produkty zhodnotit také objektivně. Je třeba říci, že pokud nám banka nepůjčí, mohou být velmi dobrou alternativou, pokud peníze skutečně potřebujeme – a to k důležitému účelu. Nejlepší volbou je samozřejmě klasická nebankovní půjčka. Mikropůjčky mají problém ten, že jsou velmi omezující a jsou spojeny s vysokým úrokem. Naopak u půjček, které jsou ručeny nemovitostí, neustále hrozí to, že velmi snadno přijdeme o nemovitost. Co s celkovou výhodností a správnou volbou také souvisí, to je konkrétní společnost, u které žádáme. I tu je třeba vybírat skutečně obezřetně, ideálně podle referencí na našem trhu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *