Burberry – Impérium na kostce

Příběh obchodního domu Burberry již dávno nepíšou jen trenčkoty s tartanovou podšívkou. Charakteristickým vzorem, připomínající české „káro“ v umírněných tónech béžové, červené a černé, se za sto šedesát čtyři let jeho existence inspirovalo mnoho ikonických produktů. Svět Burberry nabízí stylové oblečení, módní doplňky a od roku 1981 také pánské a dámské parfémy.

Málokdo by dnes hádal, že původním produktem Thomase Burberryho bylo funkční oblečení pro sportovce poloviny 19. století. Slavný polární badatel Roald Amundsen a další dobrodruzi pomáhali budovat renomé značky na svých objevitelských výpravách. Masivního rozšíření do londýnských šatníků se kabáty s typickým vzorem podšívky dočkaly po první světové válce. Jejich střih byl inspirován tvarem vojenských uniforem, jenž Burberry dodával pro britskou vládu. Až do padesátých let 20. století se jednalo o rodinný podnik, ze kterého postupně vyrostla světově proslulá společnost s astronomickými obraty.

Dnes má své pobočky v jednapadesáti zemích světa. Schopnost dokonale sladit účelnost materiálu, věrnost tradici a nadčasový design jsou pro značku stále charakteristické. I v dnešní rozmanité době vyniká svojí komplexností a nezaměnitelností produktů. Burberry je nefalšovanou ikonou Velké Británie.

Pokračování článku  Kdy se vám vyplatí okamžitý výkup nemovitostí

Napadlo vás, jak voní Buckinghamský palác?

Možná právě parfémem Burberry. Alžběta II. tuto společnost jmenovala jedním z oficiálních dodavatelů královské rodiny. Jejich podmanivé a neotřelé vůně jsou ztělesněním britské elegance a humoru téměř 40 let. Nakoukněte do hravého světa neotřelých parfémů a vyberte si ten svůj.

Burberry for Women – Šťavnatá elegance

Nejpopulárnější dámský parfém Burberry je na trhu již od poloviny 90 let. Jemná vůně s počátečním bohatým ovocným nádechem nabízí tóny broskve, hrušky, meruňky, černého rybízu a zeleného jablka. Šťavnatý mix postupně vyzrává a přechází do klidnějších tónů mechu, santalu a jasmínových květů. V základu se mísí jemné akcenty vanilky s cedrovým dřevem a pižmem. Svěží ovocný výraz nezatěžují příliš sladké dozvuky, a právě proto si tento dámský parfém Burberry drží přední příčky v prodeji již 25 let. Tuto vůni můžete nosit po celý den. Originální a nezaměnitelná, svěží a přitom tradiční. Přesně v duchu Londýna a značky Burberry.

Burberry Touch for Men – Dotek mužnosti

O britských mužích se říká, že jsou neodolatelní. A přesně pro ně byl v roce 2000 vytvořen pánský parfém Burberry Touch for Men, který se dodnes řadí mezi nejpopulárnější kolínské této značky. Je to svěží vůně s dřevitými tóny. V prvních osvěží mandarinkou, lehkou vůní fialek a pelyňku. Primární složky brzy střídají tlumené akcenty cedrového dřeva a pepře s náznakem muškátového oříšku. Skutečnou mužnost dodá bílé pižmo a boby tonka společně s uklidňujícím vetiverem. Ať už se chystáte na pracovní schůzku nebo chcete jen nevtíravě vzbudit zájem dámy, tento pánský parfém Burberry vám pomůže dosáhnout cíle.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.