Burberry – Impérium na kostce

Příběh obchodního domu Burberry již dávno nepíšou jen trenčkoty s tartanovou podšívkou. Charakteristickým vzorem, připomínající české „káro“ v umírněných tónech béžové, červené a černé, se za sto šedesát čtyři let jeho existence inspirovalo mnoho ikonických produktů. Svět Burberry nabízí stylové oblečení, módní doplňky a od roku 1981 také pánské a dámské parfémy.

Málokdo by dnes hádal, že původním produktem Thomase Burberryho bylo funkční oblečení pro sportovce poloviny 19. století. Slavný polární badatel Roald Amundsen a další dobrodruzi pomáhali budovat renomé značky na svých objevitelských výpravách. Masivního rozšíření do londýnských šatníků se kabáty s typickým vzorem podšívky dočkaly po první světové válce. Jejich střih byl inspirován tvarem vojenských uniforem, jenž Burberry dodával pro britskou vládu. Až do padesátých let 20. století se jednalo o rodinný podnik, ze kterého postupně vyrostla světově proslulá společnost s astronomickými obraty.

Dnes má své pobočky v jednapadesáti zemích světa. Schopnost dokonale sladit účelnost materiálu, věrnost tradici a nadčasový design jsou pro značku stále charakteristické. I v dnešní rozmanité době vyniká svojí komplexností a nezaměnitelností produktů. Burberry je nefalšovanou ikonou Velké Británie.

Pokračování článku  Uvažujete o podnikání, ale nevíte jak na to?

Napadlo vás, jak voní Buckinghamský palác?

Možná právě parfémem Burberry. Alžběta II. tuto společnost jmenovala jedním z oficiálních dodavatelů královské rodiny. Jejich podmanivé a neotřelé vůně jsou ztělesněním britské elegance a humoru téměř 40 let. Nakoukněte do hravého světa neotřelých parfémů a vyberte si ten svůj.

Burberry for Women – Šťavnatá elegance

Nejpopulárnější dámský parfém Burberry je na trhu již od poloviny 90 let. Jemná vůně s počátečním bohatým ovocným nádechem nabízí tóny broskve, hrušky, meruňky, černého rybízu a zeleného jablka. Šťavnatý mix postupně vyzrává a přechází do klidnějších tónů mechu, santalu a jasmínových květů. V základu se mísí jemné akcenty vanilky s cedrovým dřevem a pižmem. Svěží ovocný výraz nezatěžují příliš sladké dozvuky, a právě proto si tento dámský parfém Burberry drží přední příčky v prodeji již 25 let. Tuto vůni můžete nosit po celý den. Originální a nezaměnitelná, svěží a přitom tradiční. Přesně v duchu Londýna a značky Burberry.

Burberry Touch for Men – Dotek mužnosti

O britských mužích se říká, že jsou neodolatelní. A přesně pro ně byl v roce 2000 vytvořen pánský parfém Burberry Touch for Men, který se dodnes řadí mezi nejpopulárnější kolínské této značky. Je to svěží vůně s dřevitými tóny. V prvních osvěží mandarinkou, lehkou vůní fialek a pelyňku. Primární složky brzy střídají tlumené akcenty cedrového dřeva a pepře s náznakem muškátového oříšku. Skutečnou mužnost dodá bílé pižmo a boby tonka společně s uklidňujícím vetiverem. Ať už se chystáte na pracovní schůzku nebo chcete jen nevtíravě vzbudit zájem dámy, tento pánský parfém Burberry vám pomůže dosáhnout cíle.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *