Chodíte do školy a došly vám finance? Studentská půjčka může být řešením

Pokud jsou studenti něčím charakterističtí, tak především tím, že nemají peníze a často mají pouze příležitostné příjmy z brigád. V tomto ohledu tak patří do skupiny těch žadatelů o půjčku, kteří nejsou příliš bonitní. To ale nemusí vždy vadit, jelikož jsou možnosti, jak peníze získají poměrně snadno a jednoduše. S těmi přichází studentská půjčka, kterou dnes najdeme nejenom v segmentu nebankovním, ale najdeme je také v segmentu bankovním. Pojďme se podívat na jednotlivé možnosti i na to, jak na ně.

Segment nebankovních půjček

Ideální je začít v segmentu nebankovních půjček, jelikož ten je v daném směru nejdostupnější. Pokud jste studenti, měli byste se zaměřit na takzvané mikropůjčky. Tedy menší částky na kratší dobu. Ty jsou možností, jak si půjčit několik stovek či několik tisíc korun, a to až na dobu jednoho měsíce. Samozřejmě se jedné o úvěr neúčelový, a tak je jedno, na co peníze využijete.

Hlavní výhodou této možnosti je zcela určitě to, že nemusíte dokládat informace o tom, jaký máte příjem, jaká je vaše finanční historie a bonita. Stačí totiž, abyste byli plnoletí, a následně už si snadno požádáte. A to z pohodlí domova, přičemž peníze přijdou na váš bankovní účet. Bez nutnosti jakýchkoliv schůzek, nebo bez nutnosti podepisování smluv.

Pokračování článku  Kdo je banka 3030? Air bank

Studentská půjčka u banky, nabídka a výhody

Ta by se dala zařadit do dvou skupin. Tou první je určitě kreditní karta. Ta je dnes oblíbeným řešením pro každého, kdo chce mít k dispozici rezervu. Jak říká třeba ČSOB, „S produktem ČSOB Kreditní karta Standard pro studenty zvládnete všechny nečekané výdaje například při zahájení studia, jako je nákup skript a učebnic“. Tato banka ale není tou jedinou, jelikož mezi další patří jak Česká spořitelna, tak i Komerční banka.

Postup získání karty je poměrně jednoduchý a tak stačí přijít na pobočku, vyplnit žádost a také doložit potvrzení o studiu. Následně už jenom počkáte pár dní na vyjádření, vyzvednete si kartu a můžete ji začít bez obav používat.

Jak vypadá klasická bankovní studentská půjčka?

Mimo těchto variant ale existuje i půjčka klasická. Ta je velmi často omezena tím, co lze z daných peněz koupit. Mezi nejčastější povolené věci patří:

  • Výpočetní technika
  • Studentské pomůcky
  • Učebnice
  • Výdaje spojené se stravou
  • Výdaje spojené s ubytováním

Charakteristikou často bývá třeba to, že půjčka může být čerpána postupně, ale třeba také to, že splátky je možné začít hradit nejenom ihned po poskytnutí, ale třeba až ve chvíli, kdy končíte se studiem a začínáte pracovat. Pokud bychom měli být v daném směru objektivní, právě tento poslední typ považujeme za tu nejlepší možnost, která v daném směru existuje.

Pokračování článku  Je výhodnější bankovní nebo nebankovní půjčka pro podnikatele?

I proto je vhodné ji v případě potřeby bez obav využít. Navíc je spojena s bankou, což je další nemalé plus, které oceníte.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *