Office Printer Copier The Work  - WangXuefei / Pixabay

Chystáte se zakoupit laserovou tiskárnu. Děláte dobře a povíme proč

Vybíráte novou tiskárnu? Máme pro vás několik tipů na to, která kritéria jsou důležitá

Laserová tiskárna má nižší náklady na provoz

Možná z počátku budete muset šáhnout do kapsy hlouběji, ale v konečném výsledku se vám to několikrát vrátí. Toner (= nádoba s jemným práškem, jenž se připeče na papír a tudíž vzniká tisk na papíře) je velice levný, pokud ho přepočteme na vytisknutý papír. Oproti cartridgím inkoustových tiskáren je to úplně jiná úroveň.

Laserová tiskárna rychleji tiskne

Po zahřátí pece na správnou teplotu se laserová tiskárna už nezastaví a tiskne nám papíry tak rychle, jak se jen točí válec tiskárny. Žádná inkoustová tiskárna se této rychlosti nemůže rovnat a pokud budete tisknout opravdu velkou spoustu textu, například nějaký manuál, bakalářku nebo snad knihu, laserová tiskárna je nejlepší volbou.

Laser laserové tiskárny je velmi precizní

Pokud porovnáme laserové světlo, které přeměňuje elektrickou polaritu na místech, kam má přijít toner, a inkoustovou hlavu, která stříká malé kapičky inkoustu na papír, nemusím vám snad říkat, co je preciznější a „čistší“ práce. Laser je o úroveň jinde a jen opravdu drahé inkoustové tiskárny se mu dokážou vyrovnat.

Pokračování článku  Umíte si vybrat tu správnou lednici pro vaše potřeby?

Vytisknutý dokument vydrží déle

Toner, který je doslova připečen k papíru nejde jen tak dostat pryč. Oproti tomu inkoust je velmi náchylný na vodu, stačí kapka a dokument se změní v malířovu paletu barev. Inkoust také časem vybledne a nebo se může „přetisknout“ na například fólií, ve které je dokument dlouho uložen. Toner vás nezklame ani po letech ani při styku s jakoukoliv kapalinou.

Laserové tiskárny mají ještě další výhody, ale nebyl bych úplně objektivní, pokud bych zatajoval i jejich nevýhody. Laserové tiskárny mohou být v první fázi o něco dražší, jistou nevýhodou je i jejich velikost a hmotnost a pokud vám jde jen o tisk obrázků a fotek, vyberte si spíše inkoustovou tiskárnu, protože ta je v tomhle aspektu ještě pořád lepší. Jestli jsem vás alespoň trochu přesvědčil o síle laserových tiskáren, navštivte nás na našem webovém portálu přímo věnovaném těmto mrškám.

Printing Xps Xps Document Printer  - Collar / Pixabay
Laserovou tiskárnu. A bez zdržování vám povím proč

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *