Čím jsou charakteristické nebankovní úvěry a půjčky?

Nejenom banky jsou finančními institucemi, které nám mohou půjčit. Obrátit se totiž můžeme i na nebankovní segment. Pokud vás zajímá osobní zhodnocení této možnosti, je třeba objektivně říci, že je spojena s jednoduchými podmínkami a rychlostí vyřízení, ale často s vyššími úrokovými sazbami. V některých případech jsou ale při řadu žadatelů nezbytnou možností, a tak se pojďme podívat na to, co nabídnou a podle čeho vybrat nejlepší nebankovní úvěr.

Nebankovní úvěry a půjčky – jaké existují nabídky?

V nebankovním segmentu působí ryze soukromé společnosti, které tak nejsou téměř ničím omezovány a tak své nabídky mohou koncipovat přesně dle svých vizí, nebo žádostí klientů. V daném směru existují tři typy, jaké nebankovní úvěry a půjčky nabídnou. Jsou to:

Segment mikropůjček

Daný typ úvěrových produktů je považován za ten nejdostupnější. Není vyžadováno osobních schůzek ani podepisování smluv a doba vyřízení je počítáno v řádech minut. Negativem však mohou být poměrně vysoké úroky a menší sumy. Ty se pohybují v řádech tisíců a v případě vypůjčení je nutné částku vrátit do jednoho měsíce. Určeny jsou primárně těm žadatelům, kteří se dostali do krátkodobých finančních problémů a potřebují okamžitou peněžní injekci.

Ideálními představiteli jsou poskytovatelé Ferratum, nebo Zaplo.

Klasické půjčky

Druhou variantou nebankovních půjček jsou ty klasické. Zde jsou k dispozici už standardní částky, v rozmezí několika jednotek až desítek tisíc korun. Tyto nebankovní úvěry a půjčky mají i o něco složitější proces získání, jelikož je nutné doložit potvrzení o příjmech. Přesto ale mohou být vyřízeny velmi rychle, často i do dvou dnů.

Příkladem známých společností je HomeCredit, nebo Provident. Tato společnost navíc umožní vyřízení z domova, jelikož na adresy žadatelů posílá své obchodní zástupce se smlouvou.

Úvěry ručené nemovitostí

Třetí segment je nejzajímavější z hlediska částek, jelikož lze dosáhnout třeba i na sumy několika milionů korun. Je ale nutné dodat, že je třeba vlastnit nemovitost, a to od pozemku, přes běžný byt nebo dům, až třeba po průmyslové nebo rekreační objekty. Důležitá je poté jejich aktuální hodnota, ze které se vypočítává částka k půjčení. Zde, stejně jako v prvním případě není vyžadováno potvrzení o příjmu, ani výpis z registrů.

Pokračování článku  Půjčka na mateřské dovolené - u koho ji lze získat ?
Ferratum - půjčky a úvěry
Nebankovní půjčky a úvěry od Ferratum

Pro koho mohou být nebankovní úvěry a půjčky vhodné?

Tou hlavní skupinou žadatelů jsou ty, kterým nepůjčila banka. Proto by postup každého měl být takový, že zkusí své štěstí právě u bankovní instituce a až následně využije nebankovní úvěry a půjčky. Ty by měl vybírat obezřetně a to hlavně podle svých požadavků na celkovou částku, ale i dle svých požadavků na úrok. Vhodné je zaměřit se i na reference a hodnocení. Tím se často chlubí samotné společnosti na svém webu. Příkladem budiž Provident, který uvádí: „Zvítězili jsme v kategorii Nejlepší úvěrová společnost v anketě Zlatý měšec.“. A podobných dalších ocenění může být celá řada.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *