Čím jsou charakteristické podvodné půjčky?

Hledáme-li vhodnou půjčku, hledíme na úrokové sazby, stejně tak jako na reference konkrétní společnosti, popřípadě i na její férové podmínky. Nejlépe jsou dnes na tom banky, kde opravdu nemusíme čekat nic nestandardního. Naopak proti bankám mohou stát některé nebankovní společnosti, stejně tak jako půjčky od soukromých osob.

A některé z nich můžeme opravdu nazvat jako podvodné půjčky. Pojďme se tedy podívat, čím jsou charakteristické.

Vysoké úrokové sazby

Základní charakteristika je určitě ve vysokých úrocích. Běžná sazba je v řádech jednotek procent. U nebankovních společností může úrok přerůst i desetiprocentní hranici. U půjček podvodných ale není výjimkou třeba to, kdy přeplatíme danou částku i několikanásobně a úrok za rok tak dosahuje hranice i několika desítek procent.

Nehledě na další platby, kterými je také RPSN, které počítá s dalšími dodatečnými náklady, které nám mohou být naúčtovány. I na to je třeba dávat velký pozor.

Podvodné půjčky často vyžadují peníze předem

Dalším charakteristickým a často poznávacím znakem jsou poplatky. Jakmile po vás chce kdokoliv peníze předem, buďte na pozoru. Přesně takové podvodné půjčky totiž dokázaly mnoha lidem ublížit a oni nikdy své peníze již neviděli. V tomto směru musíme dokonce citovat advokáta Petra Nováka, který uvádí toto: „Nový občanský zákoník totiž připouští, aby ke splnění závazku ze strany zprostředkovatele došlo již samotným obstaráním příležitosti

Pokračování článku  Co je P2P půjčka?

Vlivem toho se tedy můžete stát obětí podvodníka, ale pokud udělá vše chytře, nemáte téměř žádný nárok na to, abyste se bránili. Je proto lepší vyhýbat se takovým možnostem a raději si půjčovat tam, kde máte jistotu toho, že peníze skutečně dostanete.

Nestandardní podmínky a smlouvy

Dalším znakem jsou nestandardní podmínky (Víte, jaké jsou podmínky pro získání půjčky?). Jakmile smlouva není srozumitelná, nebo obsahuje něco jiného, než co jste si domluvili, dejte si pozor. Opět to může být znak podvodu. Nejdál v tomto ohledu jdou lichváři, kteří místo smluv sepisují směnky. A to jak ty klasické, tak i směnky bianco. Na ně si následně sami napíší částku, kterou od vás chtějí. A jelikož je směnka velmi dobře vymahatelná, můžete mít v daném ohledu velký problém.

Nechte si poradit

Pokud se nechcete stát obětí podvodníků, je mnohem lepší cestou nechat si poradit a danou variantu objektivně zhodnotit. Dnes není problém vyhledat konkrétní informace a názory kdykoliv. Jsou však varianty, které jasně vedou, a to jsou:

Pokračování článku  Konsolidace půjček bez registru jedině u ACEMA Credit

Pokud tedy nechcete naletět, je dobré si vždy najít základní informace. Pozor ale i na jejich objektivitu, jelikož často mnozí podvodem nazývají i klasickou nebankovní půjčku. Za sebe můžeme říci, že jsou takové, které znak podvodu ukazují. A takovým se rozhodně vyhýbejte.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *