Co je a kdy pomůže americká hypotéka?

Běžnou hypotéku dnes zná téměř každý. A to z toho důvodu, že ji samozřejmě využívá ve chvíli, kdy si plní sen o vlastním bydlení. Ne vždy je ale tato varianta jedinou existující možností.

Dnes je na trhu poměrně oblíbenou a zajímavou cestou také americká hypotéka. Jedná se o produkt, které z té klasické vychází, ale má řadu jiných specifik. Podívejme se proto detailněji na to, kdy se může hodit i vám.

Jak může americká hypotéka vypadat?

V některých případech se doslova neliší od té klasické. A to z toho důvodu, že nám také nabídne až miliony korun, které můžeme splácet třeba i několik desítek let. Stejně tak je americká hypotéka spojena i s nutností vlastnit nemovitost, kterou budeme za půjčku ručit. Určitě je téměř jedno, o jaký typ nemovitosti se bude jednat. Primárně rozhoduje její hodnota a tak máme možnost půjčit si s jistotou, že lze zastavit třeba:

  • Byt nebo dům
  • Pozemek
  • Rekreační nebo výrobní objekt
Pokračování článku  Chybí vám peníze na nenadálé výdaje? Pomoci může rychlá půjčka

Peníze na cokoliv

Tím hlavním rozdílem oproti klasické hypotéce však zůstává hlavně to, že je možné získat peníze skutečně na cokoliv. Není tedy nutné ani dokládat konkrétní účel, ani není nutné držet se nějakých mantinelů, které by nám banka nebo nebankovní společnost stanovila. Proto se dnes o americké hypotéce mluví hlavně jako o půjčce, která se však od té běžné liší tím, že nabídne možnosti čerpat mnohem vyšší částky. Ty mohou šplhat i do milionů, stejně jako desítek milionů korun. Jak jsme zmínili, zde záleží hlavně na hodnotě nemovitosti.

U banky i nebankovní společnosti

Kde můžeme daný úvěrový produkt získat? Dnes se nabízejí dvě možnosti. První z nich je nebankovní společnost, u které můžeme úvěr najít hlavně pod označením půjčka s ručením nemovitostí. Dále jsou to ale běžné bankovní domy, od těch malých, až po ty velké. I u nich může platit, že bude americká hypotéka spojena s jednoduchým vyřízením, stejně jako s jednoduchou žádostí. Například Fio na své webu uvádí: „Produkt je určen fyzickým osobám a fyzickým osobám-podnikatelům starším 18 let, občanům ČR nebo občanům EU s přechodným či trvalým pobytem v ČR v min. délce 1 rok.“

Pokračování článku  Seznam produktů, které nabídne Hypoteční banka

Na co nejčastěji?

Zmínili jsme, že peníze můžeme využít skutečně na cokoliv. Tuto možnost si ale pojďme rozvinout a podívejme se na to, na co klienti peníze využívají nejvíce. Logicky to jsou nejvíce investice spojené s nemovitostmi. A to třeba s jejich rekonstrukcemi, nebo nákupem vybavení. Stejně tak ale mnoho lidí v rámci americké hypotéky koupí auta, nebo peníze investuje do rozjezdu svého podnikání.

Co mnohdy také není výjimkou, to je situace, kdy je americká hypotéka spojena také s řešením dluhů a s exekucemi. V tomto případě ale produkt poptáváme hlavně u nebankovních společností, jelikož banky mohou do exekučních registrů nahlížet. A z toho důvodu nám také požadované peníze nemusí půjčit.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *