Co je P2P půjčka?

P2P půjčka také zvaná aukce půjček, jen nový způsob jak si půjčit peníze. Tento typ půjček vytváří dvě skupiny lidí žadatelé o půjčku tedy dlužníci a druhou skupinou jsou investoři, kteří chtějí zhodnotit své finanční rezervy. Jednoduše si najdete server, který se zabývá P2P půjčkou a zvolíte, jestli chcete půjčit, nebo si půjčit. Dlužník si zadá parametry půjčky a investory se rozhodne, jestli pro něj jsou podmínky vyhovující.

P2P půjčka – vhodné místo nejen pro ty, kteří si chtějí půjčit

Celý proces funguje následovně. Pro dlužníka je P2P půjčka výhodná v tom, že ve vstupní formuláři si může říct, jaký typ půjčky chce, anebo třeba maximální výši ročního úroku, kterou je ochoten zaplatit. Takovou to žádost server, který provozuje P2P půjčku, předá investorům – věřitelům. Věřitel si na základě informací ze žádosti a informacích o bonitě dlužníka vybere, zda mu chce, nebo nechce půjčit, za podmínek, které si dlužník určil.

Věřitel může nabídnout žadateli stejný nebo nižší roční úrok, a také stejnou nebo nižší částku než žadatel požaduje. Server nabídku věřitele předa zpět žadateli a ten ji buď příjme, nebo odmítne. Žadatel může přijmout několik nabídek, tak aby dosáhl požadované částky. Server pak všechny půjčky sloučí do jedné a převede na účet.

Pokračování článku  Dnešní online půjčky jsou dostupné každému

Co dál?

Po přijmutí nabídek půjčky bude žadateli zaslána smlouva o uzavření úvěru a ten ji podepsanou musí poslat zpět do 21 dnů od data zadání. Pokud tak žadatel neučiní, platnost smlouvy nastává automaticky k 21 dni od zadání žádosti. Na základě této smlouvy server prověří bezúhonnost klienta, to jak je schopen plnit svůj závazek splácení a následně rozhodne, zda bude půjčka schválená či nikoli.

Jste-li investor, tedy věřitel, nemusíte se ničeho obávat. Server, který se zabývá P2P půjčkou se o vše postará za Vás. Prověří bezúhonnost dlužníka a také se postará o veškerou administrativu kolem vedení půjčky, jako jsou výpisy, účtování případně upomínky, Vy jakož to investoři nemáte žádný kontakt s dlužníkem.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.