Co je to SMS půjčka

Služba SMS půjčka je specifický druh úvěrování, pro jehož vyřízení postačí internet a mobilní telefon. SMS půjčka vznikla asi před mnoha lety v severských zemích, nejprve v Estonsku, dále ve Švédsku a nakonec ve Finsku, kde je SMS půjčka v současné době naprosto běžnou realitou.

Podle toho, odkud k nám tato služba zavítala, bývá také někdy nazývána, přičemž její nejčastější druhotné pojmenování v České republice je Finská půjčka nebo Ferratum půjčka. SMS půjčka dnes patří k nejrychlejším a nejoblíbenějším možnostem, jak si snadno a rychle půjčit menší obnos peněz.

Proč SMS půjčka?

Účel SMS půjčky není získat desítky tisíc korun, za které byste si mohli pořídit něco opravdu velkého, nýbrž rychlá peněžní výpomoc v případě špatné finanční situace. Cílem SMS půjčky je posílit váš finanční rozpočet zpočátku řádově o stovky a později až o částku 10 tisíc korun. Zvláště oblíbená je mezi studenty a mladou generací, zejména pak v rodinách s malými dětmi.

Pokračování článku  Jaké výhody nabídne Fastfin půjčka?

SMS půjčka má své výhody i nevýhody

Výše SMS půjčky se většinou pohybuje kolem 5 tisíc korun, přičemž ale musíte dopředu počítat s větším poplatkem. Oproti tomu stojí několik výhod. Jednak peníze máte k dispozici do několika málo hodin nebo dnů od podání žádosti o půjčku. Záleží na tom, zda budou zasílány poštovní poukázkou nebo bankovním převodem na účet. Dále v případě SMS půjčky není nahlíženo do registru dlužníků, takže na její získání mají šanci i ti, kteří již nějakou formu půjčky mají. A třetí výhodou je, že doba splatnosti SMS půjčky se pohybuje v rozmezí 21 – 30 dnů, ale ve většině případů ji je možno ještě prodloužit (samozřejmě za poplatek).

SMS půjčka by se nechala chápat jako výpomoc před výplatou či v době mezi výplatami.

Jak SMS půjčka funguje

Zřízení SMS půjčky je velice snadné a jak už její samotný název napovídá, bude k ní zapotřebí mimo jiné i SMSky, tedy krátké textové zprávy, kterou odešlete ze svého mobilního aparátu. Postup je následující. Po internetu si podle uvedených instrukcí vyplníte online formulář se žádostí o půjčku a za chvíli po tom vám přijde SMS s vyrozuměním o potvrzení nebo zamítnutí půjčky.

Pokračování článku  Čím jsou charakteristické nebankovní úvěry a půjčky?

V prvním případě, kdy je vám půjčka přiznána, odešlete i vy jednu SMS na důkaz potvrzení půjčky a pak už jen čekáte, až vám budou finanční prostředky zaslány. Jste-li novým zákazníkem, pak přijdou poštovní složenkou, aby si poskytovatel ověřil, že mu byly sděleny pravdivé informace. Pakliže jste již ale stávajícím zákazníkem, který si od konkrétní společnosti nepůjčuje poprvé, nýbrž poněkolikáté, pak je vám nabídnuta i možnost zaslání peněz prostřednictvím bankovního převodu na vámi zvolený účet, což čerpání prostředků značně uspíší.

Při řádném splacení první půjčky můžete v případě potřeby opět zažádat o další novou půjčku.

Photo by comedy_nose

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *