Co jsou binární opce?

Obchodování je dnes poměrně oblíbené u těch lidí, kteří chtějí zhodnotit své finance. Možností, co obchodovat je dnes více než dost. Oblíbené jsou rozhodně různé finanční opce, do kterých spadá i jeden z poměrně zajímavých typů. Jsou jim binární opce, které jsou spojeny především s jasně danou informací o tom, kolik lze vydělat, nebo naopak kolik lze prodělat. Díky tomu se jedná o investování, u kterého můžeme předem znát to, kolik bude náš konkrétní zisk, popřípadě kolik bude ona naše ztráta.

Binární opce existují v několika typech

I když jsme zmínili celkovou jednoduchost, je třeba stále myslet na to, že různé druhy binárních opcí mohou vše lehce zkomplikovat. Dané druhy se liší především tím, jak je budeme obchodovat. Tedy jakým způsobem budeme spekulovat. Nejznámějšími druhy binárních opcí jsou High/Low, kdy jde o to, zda jejich cena půjde nahoru nebo dolů. Podobně jsou na tom i Touch/No Touch. V takových případech mluvíme o situaci, kdy spekulujeme nad tím, zda se cena podkladového aktiva dotkne nebo nedotkne určité hranice. Tím ale možnosti nekončí, jelikož stejně tak se můžeme setkat také s variantami, kam se řadí:

Jak probíhají obchody?

To jsou na rozdíl od řady jiných typů investic poměrně jednoduché. V tomto směru musíme říci, že obchodování s binárními opcemi počítá s tím, že jako investoři vložíme určitou částku. Jakmile platnost binární opce vyprší, my obdržíme její nominální hodnotu. Ale jenom v případě, kdy nám daný obchod vyšel. To znamená, že jsme správně odhadly cenu, kam daná opce půjde. Následně je rozdíl mezi získanou a investovanou částkou právě náš zisk.

Obchodujte měnové páry na Markets.com – broker s rozhraním a podporou  v českém jazyce.

Samozřejmě platit může také to, že se obchod nevydaří. I to je možné riziko, které s investováním přímo souvisí. V takovém případě nedostaneme nic a přijdeme tedy o částku, kterou jsme investovali.

Nominální hodnoty jsou dány

Pokud se začnete o binární opce zajímat blíže, je dobré také vědět několik informací o jejich hodnotách. Především potom informace spojené s tím, že jejich hodnota je vždy dána předem. Může být nejenom fixní, ale může se také pohybovat, v souvislosti s podkladovým aktivem. Zde si můžeme pomoci vysvětlením, které uvádí: „Pokud je premium proměnlivé v závislosti na podkladovém aktivu, bývá nominální cena opce zpravidla vyjádřena pevnou částkou, například 100 dolarů.“

Důležitá je také splatnost opcí

Co při obchodování s opcemi hraje také roli, to je určitě splatnost opcí. Na základě toho je můžeme rozdělit do tří hlavních skupin. A to na opce krátkodobé, střednědobé, stejně jako na opce dlouhodobé. I to jsou varianty, které dnes existují. Samozřejmě v souvislosti s tím mluvíme i o časovém období, po které trvá daný obchod. Můžeme si tedy zvolit i to, jakou cestou se v rámci našich osobních investic budeme konkrétně vydávat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..