Co můžete udělat pro to, abyste podnikali efektivněji?

Důvody, proč se rozloučit s teplým místečkem ve firmě a pustit se do neprobádaných vod nejistého byznysu, mohou být různé. Někoho motivuje vidina finanční nezávislosti, jiný podniká, aby si splnil sen o časově flexibilitě. Cesta k dosažení cíle proto vede různými směry – vždy je však žádoucí pracovat efektivně. Nechte si poradit, jak ušetřit spoustu drahocenného času i finančních prostředků. Následující tipy jsou naprosto univerzální.

Hlídejte si své finance

Peníze nerostou na stromech a v podnikání platí stejná pravidla jako v běžném životě – finanční prostředky na firemním účtu si musíte bedlivě hlídat, jinak se vám velmi rychle rozkutálejí. S monitoringem cashflow vám pomůže vhodně zvolený ekonomický software, případně méně robustní účetní program. Naprostým základem je ovšem spolupráce se zkušenou účetní, která pomůže vám optimalizovat daně.

Automatizujte

Podnikání se může rozvíjet pouze za podmínky, že se budete jeho rozvoji reálně věnovat. Ale máte na to čas, když vám část pracovní doby zabírají rutinní úkony? Zamyslete se nad tím, zda by je nebylo možné automatizovat. Spoustu práce může zastat informační systém – když se implementace podaří, významně zjednodušíte a zefektivníte celkové fungování firmy. Automatizace se může týkat prakticky všech procesů – vydávání faktur, analýzy, reportingu i přijímání nových zaměstnanců.

Pokračování článku  Kdy využít službu iTesco online?

Minimalizujte outsourcing

Outsourcing je samozřejmě v pořádku, ale jen do té doby, než budete na externích dodavatelích závislí natolik, že rizika převáží výhody. Raději proto řešte většinu úkolů interně, respektive se nesnažte outsourcovat za každou cenu. Určitě najdete ve vlastních řadách schopné zaměstnance, kteří se rychle naučí novým věcem. Předejdete tím nepříjemným situacím, kdy se na vás dodavatel vykašle nebo se zakázky neúměrně protáhnou.

A rada na závěr? Nesnažte se zastat všechny činnosti, které by mohl udělat někdo jiný – třeba váš asistent. Pokud žádného nemáte, je čas si ho pořídit a soustředit se na core byznys.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *