Co všechno o vás ví registr dlužníků?

V současné době se do registru dlužníků dostanete poměrně snadno, například zapomenete na jednu splátku úvěru. V okamžiku, kdy žádáte o hypotéku, půjčku či jiný úvěrový produkt, bankovní i nebankovní instituce si nejprve prověří vaši spolehlivost, a to právě skrze registr dlužníků. Výpis vám však pomůže i v mnohých dalších situacích, třeba když pronajímáte svůj byt někomu cizímu. Zjistíte si tedy, jestli se nejedná o chronického dlužníka, který má problémy s placením svých závazků.

Pro výpis z registru dlužníků potřebujete jméno a příjmení, datum narození, případně rodné číslo. V případě právnické osoby vám postačí IČ.

Podívejte se na sebe očima poskytovatele úvěru

Prvně je dobré si zjistit, co všechno o vás uvádí registr dlužníků, čímž předejdete problémům při žádosti o jakýkoliv úvěr. V registru jsou totiž záznamy nejen od bankovních institucí, ale i nebankovních poskytovatelů, dále pak od pojišťoven, operátorů a podobně. Podívejte se tedy na sebe očima společnosti, u které žádáte o půjčku. Nicméně taková služba není zdarma, je zpoplatněná.

Jak požádat o výpis z registru dlužníků?

Registr dlužníků poskytuje ověřená data. Stačí vstoupit na webovou stránku RegistrDluzniku.cz, kde získáte výpis bez registrace. Vyplníte pouze požadované informace o osobě, kterou chcete prověřit, a po zaplacení poplatku (218 korun včetně DPH) máte k dispozici okamžitý výsledek.

Pokračování článku  SEO Ostrava

Jestliže pronajímáte nemovitost, zřejmě chcete vědět, koho do bytu či domu pustíte. Předejdete tím problémům. Stejně tak si registr mohou prověřit zaměstnavatelé u svých potenciálních zaměstnanců. V neposlední řadě službu využijí i firmy, které plánují spolupracovat s nějakým obchodním partnerem. V byznysu je spolehlivost důležitá, zejména co se platební schopnosti týče, nemyslíte?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *