Co všechno o vás ví registr dlužníků?

V současné době se do registru dlužníků dostanete poměrně snadno, například zapomenete na jednu splátku úvěru. V okamžiku, kdy žádáte o hypotéku, půjčku či jiný úvěrový produkt, bankovní i nebankovní instituce si nejprve prověří vaši spolehlivost, a to právě skrze registr dlužníků. Výpis vám však pomůže i v mnohých dalších situacích, třeba když pronajímáte svůj byt někomu cizímu. Zjistíte si tedy, jestli se nejedná o chronického dlužníka, který má problémy s placením svých závazků.

Pro výpis z registru dlužníků potřebujete jméno a příjmení, datum narození, případně rodné číslo. V případě právnické osoby vám postačí IČ.

Podívejte se na sebe očima poskytovatele úvěru

Prvně je dobré si zjistit, co všechno o vás uvádí registr dlužníků, čímž předejdete problémům při žádosti o jakýkoliv úvěr. V registru jsou totiž záznamy nejen od bankovních institucí, ale i nebankovních poskytovatelů, dále pak od pojišťoven, operátorů a podobně. Podívejte se tedy na sebe očima společnosti, u které žádáte o půjčku. Nicméně taková služba není zdarma, je zpoplatněná.

Jak požádat o výpis z registru dlužníků?

Registr dlužníků poskytuje ověřená data. Stačí vstoupit na webovou stránku RegistrDluzniku.cz, kde získáte výpis bez registrace. Vyplníte pouze požadované informace o osobě, kterou chcete prověřit, a po zaplacení poplatku (218 korun včetně DPH) máte k dispozici okamžitý výsledek.

Pokračování článku  Dárek pro členy rodiny, který se časem zhodnotí

Jestliže pronajímáte nemovitost, zřejmě chcete vědět, koho do bytu či domu pustíte. Předejdete tím problémům. Stejně tak si registr mohou prověřit zaměstnavatelé u svých potenciálních zaměstnanců. V neposlední řadě službu využijí i firmy, které plánují spolupracovat s nějakým obchodním partnerem. V byznysu je spolehlivost důležitá, zejména co se platební schopnosti týče, nemyslíte?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.