ČSOB banka – budete s ní spokojeni?

ČSOB neboli Československá obchodní banka je univerzální bankou na českém finančním trhu. ČSOB banka byla založena v roce 1964 a jejím zakladatelem byl stát. Již od svého vzniku se specializuje na poskytování služeb v oblasti financování, zahraničního obchodu a volnoměnových operací. ČSOB své služby a produkty nabízí fyzickým osobám, malým a středním firmám, korporátním a institucionálním klientům. V České republice vystupuje v oblasti retailového bankovnictví pod dvěma základními obchodními značkami – ČSOB, Era a Poštovní spořitelna.

ČSOB banka a její produkty

ČSOB má ve svém portfoliu bankovních produktů jak osobní účty, tak i úvěry. Na oba tyto produkty se podíváme podrobněji.

Studentům od 15 do 30 let poskytuje ČSOB banka Studentské konto, jehož vedení je zcela zdarma. Bezplatné jsou u Studentského konta také výběry z bankomatů ČSOB a e-maily o pohybech na účtu. Možnost využití internetového bankovnictví, telefonního i mobilního bankovnictví.

Fyzickým osobám nabízí banka Konto, Aktivní Konto a Exkluzivní konto. Ke všem variacím je zprovozněno elektronické bankovnictví, telefonní i mobilní bankovnictví. Vedení Konta stojí 90 Kč měsíčně. V případě Exkluzivního konta se za vedení účtu platí 400 Kč měsíčně, nicméně při zůstatku nad 1 000 000 Kč není tento poplatek účtován.

Pokračování článku  Co nabídne ČSOB internetbanking přihlášení do účtu?

Pokud bychom měli zabrouzdat mezi půjčky, k dispozici je Půjčka na cokoliv. Jedná se o úvěr pro nepodnikatelské účely. Výše úvěru je od 20 000 Kč do 600 000 Kč bez ručitele, přičemž sazba půjčky začíná na 8,9 %. Doba splatnosti je až 7 let. Výhodou u půjčky je absence potvrzení o účelu použití peněžních prostředků.

Velké oblíbenosti se z úvěrového portfolia těší i Půjčka na lepší bydlení, která slouží k renovaci a modernizaci bydlení. Je možné zpětně dokládat faktury či smlouvy. Výše půjčky se pohybuje v rozmezí od 100 000 Kč do 600 000 Kč. A doba splatnosti je 12 let.

„Pokud plánujete rekonstrukci nebo modernizaci svého bydlení, využijte naši půjčku. S novou ČSOB Půjčkou na lepší bydlení nejdříve renovujete a až poté dokládáte potřebné dokumenty (faktury, smlouvy atd.).“

Výhody banky

  • dlouhá historie banky a silné zázemí na finančním trhu
  • hustá síť poboček a bankomatů
  • široké portfolio produktů

Nevýhody banky

  • vysoké poplatky za vedení účtů
  • nízké úrokové sazby na spořicích produktech

Internetové bankovnictví

ČSOB banka ke každému účtu zřizuje také internetové bankovnictví – ČSOB InternetBanking 24. Pro přihlášení je nezbytné zadat identifikační číslo a PIN. Je možné se přihlásit i prostřednictvím čipové karty. Bankovnictví obsahuje všechny služby, které klient využívá. Internetové bankovnictví je přehledné a klient vždy najde to, co hledá.

Pokračování článku  Jak funguje u Airbank přihlášení na účet?

Zkušenost klienta: U ČSOB banky jsem teprve druhým rokem. Využívám osobního účtu Studentské konto, se kterým jsem spokojen. Chtěl jsem si ale u ČSOB půjčit peníze, bohužel, nevyhovuje mi vysoká úroková sazba, která mi byla napočítána.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *