Oil Vial Glass Therapy  - silviarita / Pixabay

Diesel, to je značka, která symbolizuje luxus a peníze

Značka Diesel snad už pro nikoho není spojována pouze s motorovou naftou, ale rovněž pod ní spadají oděvy, obuv, zavazadla, kosmetika, různé módní doplňky, včetně brýlí, hodinek a šperků. Jistě nesmíme opomenout ani parfémy, výjimečné svou nepoddajnou, rebelskou vůní.

Historie značky Diesel

Společnost jako takovou založil v Itálii roku 1978 syn rolníka Renzo Rosso. Začínal jako student průmyslové výroby textilu, poté nastoupil na studia vysoké škole ekonomické na univerzitě v Benátkách. Již jako student začal podnikat a stal se rovněž spoluzakladatelem společnosti Genius Group, pod kterou se začaly utvářet nové módní značky na trhu.

Mezi těmi významnými se již objevil Diesel nebo Replay. Roku 1985 si Rosso značku Diesel osamostatnil. Najmul si módního návrháře Wilberta Dase, jenž v roce 1993 fungoval jako kreativní ředitel firmy. Právě toto spojení dodalo Dieselu neotřelý výraz i pojetí, které se ve značce odráží. Sám Renzo Rosso jako tvůrce značky prosazuje snahu vytvořit něco výjimečného a to ve všech směrech, se kterými je značka spojena.

Pokračování článku  Co všechno o vás ví registr dlužníků?

Roku 1996 společnost otevřela svůj první obchodní dům Diesel Store na Lexington Avenue v New York City. O čtyři roky později spadá Diesel pod společnost Staff International, avšak úspěšná dvojice Rosso a Das pracuje i nadále na tváři značky Diesel. Z počáteční výroby oděvů je výroba rozšířena o výrobu doplňků a parfémů.

V roce 2007 se rozšířil sortiment o linii spodního prádla a plavek pro muže i ženy a objevila se také luxusnější řada Diesel Black Gold. Postupně byly vytvořeny další verze: Diesel Kids, 55 DSL a experimentální Diesel Style Lab, zaměřená na klientelu z vyšší příjmové skupiny.

Jedinečnost a svéráznost značky Diesel spolu s materiály prvotřídní kvality a znamenitým zpracováním se pak odráží i v designu doplňků a oblíbených parfémů, rozeznatelných svými nápaditými obaly a kreativních názvy.

Oblíbené značky

Mezi nejoblíbenější modely z řad hodinek pro muže patří Diesel Mega Chief DZ4360 a Diesel Mega Chief DZ4344, které jsou utvořenyz kvalitní oceli se spolehlivým bateriovým strojkem. Tyto hodinky jsou vhodným doplňkem pro muže, kterým elegance není cizí.

Nejoblíbenější parfémy Diesel jsou Diesel Loverdose L’Eau de Toilette pro ženy zbožňující romantiku či Diesel Fuel for Life Femme Denim, který ocení ženy se smyslem pro eleganci. Pro odvážné muže je tu zase Diesel Only The Brave.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *