Nejznámější poskytovatel mikropůjček? Určitě Ferratum půjčka

Ačkoliv v současné době je poskytovatelů mikropůjček několik desítek, dříve tomu tak nebylo. To se daly počítat na jednotky. Začněme-li na samotném počátku, byla to právě Ferratum půjčka, která patřila mezi prvního poskytovatele těchto úvěrových produktů. Funguje samozřejmě i nyní, kdy je spojena nejenom s jednoduchostí a rychlostí, ale i stabilitou. A to proto, že nedávno požádala o bankovní licenci a tak aktuálně může vystupovat pod názvem Ferratum Bank.

Tři různé produkty
Není to ale jenom oblíbený segment klasických mikropůjček, jelikož Ferratum půjčka šla v tomto směru ještě o kousek dále. A to rozšířením nabídky o spotřebitelský úvěr, ale i produkt s názvem Credit Limit – ten funguje na principu připravené částky, kterou si můžete v případě potřeby kdykoliv vybrat. Pojďme si tedy jednotlivé produkty charakterizovat.

Rychlá Ferratum půjčka

Pod tímto názvem se skrývá klasická půjčka před výplatou. Ta nabídne sumy v rozmezí 500 – 10 000 Kč. Ty jsou kombinovatelné s termínem splatnosti, který může být od 7 do 45 dní. Výhodou této půjčky je samozřejmě také snadné a rychlé vyřízení, bez nutnosti osobní schůzky, dokládání příjmu, nebo nahlížení do registrů. I díky tomu tak může přijít vhod:

  • Studentům
  • Důchodcům
  • Maminkám na mateřské dovolené
  • Lidem bez oficiálního příjmu
Pokračování článku  Bezúčelové půjčky - co jsou a jak je získat

Spotřebitelský úvěr

I když ho Ferratum půjčka oficiálně na svém webu nabízí, je zahalen drobným tajemstvím. Samotný poskytovatel totiž uvádí, že „Opakovaní zákazníci Ferratum Bank mají možnost získat spotřebitelskou půjčku s dobou splatnosti až 7 měsíců. Pro podání žádosti se přihlaste do svého účtu.“ Z toho jasně plyne, že tento typ půjčky je určený pro opakované zákazníky společnosti, kteří tak získají lepší stupeň své bonity. Samozřejmostí je to, že tento krok je posuzován zcela individuálně.

Tou poslední variantou je nový typ úvěru, nazývaný právě jako Credit Limit. Jedná se o jakousi předpřipravenou rezervu, kterou můžete kdykoliv čerpat. Samozřejmě úroková sazba je pouze 0.2833% za den, a to z částky, kterou máte vyčerpanou. Konkrétně si lze nechat připravit sumu v rozmezí 2 000 – 25 000 Kč. Čerpat ji lze jak jednorázově, tak samozřejmě také postupně, v závislosti na naší aktuální finanční situaci.

Klady a zápory půjčky Ferratum

Jelikož je u klientů poměrně hodnocená, hodí se zmínit subjektivní hodnocení. Jako nebankovní společnost určitě nabídne snadnou žádost i vyřízení, bez různých složitostí. S tím je spojena rychlost, která může být i v řádech několika málo minut. Negativa však přece jenom existují, a to vysoké úroky nebo poplatky.

POZOR: Zvláště u rychlé půjčky mohou dosahovat i třetiny získaného úvěru.

Je tedy dobré přemýšlet o tom, zda je úvěr opravdu dobrou volbou, či zda není lepší podívat se raději jinde – kde je půjčka výhodnější.

One comment

  1. S ferratum mam take dobrou zkusenost a hlavne velmi mile chovani a vstricne nemel jsem zadny problem. Mohu doporucit vsem kteri o tom premysleji.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *