Hotovostní půjčky jsou alternativou pro žadatele bez vlastního účtu


I když se dá říci, že vlastní účet je v současné době téměř povinnost, stále je hodně lidí, kteří ho nevlastní – jelikož ho zkrátka nepotřebují. Poté však mohou mít problém se získáním půjčky. Ne však u každého poskytovatele, jelikož existují také hotovostní půjčky. Jak napovídá sám název, peníze lze dostat v hotovosti, a to třeba na pobočce konkrétní banky, nebo od obchodního zástupce nebankovní společnosti. Možností, kolik si lze půjčit a jak je však celá řada. Zmapujme si tedy ty základní.

Segment mikropůjček

Tyto půjčky by se daly považovat za jedny z nejdostupnějších, jaké vlastně na trhu jsou. Jak samotná žádost, tak třeba také vyřízení proběhne kompletně online. A to bez nutnosti dokládat příjem, ale také bez nutnosti dodávat výpisy z registrů. Daná možnost poté nabídne jak zaslání peněz na účet, tak i předání v hotovosti. U některých poskytovatelů je pro výběr třeba na jejich pobočku, ale jsou i takoví, u kterých stačí terminál Sazka.

Pokračování článku  Jaké na našem trhu existují půjčky a úvěry?

V nebankovním segmentu nejsou hotovostní půjčky nic neobvyklého

Druhým typem půjčky v hotovosti jsou klasické nebankovní úvěry. Ty dnes bývají nejvyužívanější, jelikož nabídnou sumy v rozmezí několika desítek korun. Zde jsou dvě varianty, jak peníze získat. Tou první je přímo na pobočce a druhou s možností návštěvy obchodního zástupce. Tuto alternativu dnes nabídne půjčka Provident, která žadatelům sděluje: „Půjčky od 4 000 do 80 000 Kč vám doručí až domů náš obchodní zástupce“

Nebankovní společnosti ale nemusí být tou jedinou možností, protože na podobném principu dnes fungují i některé banky. Ty sice vyžadují mnohem důkladnější prověření vaší osoby, ale také platí, že peníze můžete mít v hotovosti, a to na pobočce.

Půjčky ručené nemovitostí

Ve třetí variantě hraje roli hlavně nemovitost. S hlediska jednoduchosti, která je spojena s různým dokládáním jsou srovnatelné s mikropůjčkami. Podstatné však je, abyste vlastnili právě nemovitost. Ta může být různého typu a mezi nejčastější varianty se rozhodně počítá:

  • Dům
  • Byt
  • Pozemek
  • Rekreační objekt
  • Průmyslový objekt

Konkrétní suma je poté vypočítávána s ohledem na to, jakou hodnotu daná nemovitost má. Čím větší, tím více můžete dostat – a to i v řádech desítek milionů.

Pokračování článku  Jak může vypadat férová půjčka bez registru?

Dejte si pozor na rizikové možnosti

Ačkoliv hotovostní půjčky jsou standardní alternativou k těm bezhotovostním, je třeba dodat, že existují nepoctivci. Ať už to jsou lichváři, nebo poskytovatelé vyžadující směnku, těm je vhodné se raději vyhnout. I ti vám sice dají peníze přímo na ruku, ale je třeba myslet na to, že za velmi nevýhodných podmínek a s vysokým úrokem. Obecně je tedy nedoporučujeme a správným postupem by měla být nejprve banka, a pokud v ní neuspějeme, míříme ke známé a prověřené nebankovní společnosti. U ní se určitě jakýchkoliv nestandardních podmínek bát nemusíme.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *