Hydroizolační nátěr

Hydroizolační nátěr je nezbytný pro ochranu zdiva proti vodě. Takzvaná hydroizolace je nedílnou součástí pracovních postupů při stavbě nových domů i při rekonstrukci. Hydroizolační nátěr může být použit na nejrůznějších místech. Jeho hlavním důvodem je však zabránění pronikání vody do konstrukce stavby, čímž by postupem času došlo k jejímu narušení.

Hydroizolační nátěr a jeho funkce

Hydroizolační nátěr plní ve stavebnictví důležitou roli, hned vedle zvukové či tepelné izolace. Bez těchto izolací by byl komfort bydlení na velmi nízké úrovni. Hydrozilace se provádí z několika vrstev neprodyšného a vodou nepropustného materiálu. Tento materiál zabraňuje proniknutí vody dovnitř stavby, a to buď střechou, nebo základy.

Hydroizolační nátěr se dále používá také proti proniknutí vody ven, například z bazénů a nejrůznějších nádrží. Základní úlohou hydroizolace je zamezení propouštění vody tam, kam pronikat nemá.

Hydroizolační nátěr se používá na střechy domů, na základ staveb nebo do koupelen apod. Hydroizolace mají různé složení v závislosti na způsobu použití.  Aby hydroizolace fungovala tak jak má, a měla dlouhou životnost, je kvalitní provedení aplikace při nanesení hydroizolace klíčem k úspěchu. Špatně provedená hydroizolace může způsobit vznik plísní, vzlínající vlhkost v místnostech nebo narušení konstrukce domu.

Pokračování článku  Potřebujete pomoc s vedením účetnictví? Víme, kde ji najdete

Jak správně nanést hydroizolační nátěr

Hydroizolační nátěr je nutné nanést i ve špatně dostupných místech tak, aby jeho vrstva byla neporušená, celistvá a rovnoměrná. Pro nanesení hydroizolačních nátěrů se používají speciální pomůcky, které zajistí optimální nanesení nátěru. Při aplikaci nátěru se obraťte na naše specialisty, kteří jsou speciálně vyškoleni pro aplikaci hydroizolačních nátěrů. Naši natěrači vám připraví dokonale odizolovaný povrch pro další použití a to i v těžce přístupných míst.

Hydroizolační nátěr střech

Izolace proti vodě se používá především u střech plochých i šikmých. Na plochých střechách se velmi dlouho drží sníh a voda. Zde je tedy nutná aplikace kvalitní hydroizolace. Naši profesionální natěrači jsou vyškoleni k aplikaci hydroizolace ve výškách. Doporučíme vám výběr z nejrůznějších materiálů.

Nejoblíbenější izolace na střechy je povlaková hydroizolace, kam patří například asfaltové pásy nebo folie, připevněné přímo na střechu. Nevýhodou těchto izolací jsou spoje, které mohou později propouštět vodu. Proto našim zákazníkům doporučujeme aplikovat stříkané nebo nátěrové hydroizolace, zaručující souvislou vrstvu.

Hydroizolace základů

Při stavbě nového domu se používá hydroizolace základů, zabraňující vzlínání vlhkosti od země. Naši profesionální natěrači pracují v terénu při stavbě činžovních, rodinných a nebytových domů. Bohaté zkušenosti naší firmy zúročujeme každý den při práci v exteriéru i interiéru. Objednejte si naše služby a nechte si aplikovat hydroizolaci od našich profesionálních natěračů.

Pokračování článku  Registr dlužníků: Kdy ho zkontrolovat? A na co si dát pozor?

Hydrozilace základů nezamezuje jen prostup vody a vlhkosti do stavební konstrukce, ale také pomáhá stavbě odolávat stékající a tlakové vodě. Je rovněž ochranou proti radonu a jiným plynům. Hydroizolace pro základy se používá jiná u stavby, jejíž základy jsou zapuštěné do země, než u stavby nad zemí, kde je kontakt s vodou minimální.  V tomto případě se opět používají asfaltové pásy, folie a stěrkové hydroizolace.

Hydroizolace koupelen

Kvalitní ochrana koupelny proti vlhkosti spočívá v aplikaci kvalitní koupelnové hydroizolace. Při její aplikaci se vyhnete průsaku vody spárami, narušení stěny, vzniku plísní a odpadávání dlažby. Samozřejmě ochráníte stavbu proti prosakování vody do nižších podlaží, kde se mohou na stropech objevit nevzhledné fleky.

Aplikace hydroizolačního nátěru v koupelnách nese s sebou velká rizika a to v podobě špatné aplikace izolace. Pro správnou aplikaci se obraťte na našeho odborníka, který si poradí se správným nanesením izolace i ve špatně přístupných místech.

Naši specialisté vám doporučí správný typ hydroizolace. Voda, která proniká tam, kam nemá, může napáchat mnoho škody. Dojít může v krajním případě k narušení konstrukce a ohrožení celé stavby. Neváhejte a obraťte se na naší malířskou firmu, která se specializuje na aplikaci hydroizolačního nátěru v panelových domech při rekonstrukci bytového jádra, aplikace hydroizolace v novostavbách nebo při rekonstrukci koupelny ve starších či historických budovách.

Hydroizolační nátěr
Hydroizolační nátěr

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *