Hypotéky na 100 %

Přemýšlíte nad tím, že byste si pořídili hypotéku? S ohledem na to, že nemáte žádné naspořené peníze, ale máte dostatečný příjem, byste si rádi vzali hypotéku na 100 % zástavní hodnoty nemovitosti (LTV)? Pak vás bude určitě zajímat, že tato možnost není tak jednoduchá a při jejím sjednávání musíte být obezřetní.

V našem článku se na možnosti hypotéky na 100 % LTV podíváme blíže. Zodpovíme si otázku, zdali vám někdo půjčí 100 % LTV. Ukážeme vám, jaké jsou možnosti v případě, že vám banka 100 % LTV nepůjčí.

Současná situace na trhu

V současnosti vám, popravdě řečeno, moc bankovních společností hypotéku ve výši 100 % LTV neposkytne. Důvodem je před pár lety probíhající hypoteční a realitní krize na americkém trhu, po které následovala ekonomická krize a recese. Tehdy došlo k tomu, že lidé skrze navýšení cen nebyli schopni splácet svoje splátky na hypotéce.

Z toho důvodu začaly být následně banky v poskytování úvěrů obezřetné a většina z nich přestala úvěr ve výši 100 % zástavní hodnoty nemovitosti poskytovat.

Pokračování článku  Jaké služby jsou k dispozici v segmentu CSAS Osobní finance?

Kolik můžete získat?

Většinou získáte hypotéku ve výši 70 – 90 % zástavní hodnoty nemovitosti. Průměrově okolo 80 % LTV. Pokud získáte půjčku ve výši 100 % LTV, pak si dejte pozor. Tato půjčka není riziková jen pro banku, ale samozřejmě i pro vás. Důvodem je vyšší úroková sazba, která se vztahuje na celou výši úvěru. Včetně toho se můžete dostat do situace, kdy budete muset svoji nemovitost prodat, abyste byli schopni hypoteční úvěr splatit.

Kdo vám půjčí 100 %?

Jsou však banky, které vám hypotéku ve výši 100 % LTV poskytnou. Patří mezi ně Česká spořitelna a LBBW Bank. Kolik vám daná banka půjčí, vždy zjistíte pomocí hypoteční kalkulačky.

Jak to vyřešit?

Pokud nezískáte úvěr ve výši 100 % LTV, pak máte několik možností. Za prvé si můžete vzít překlenovací úvěr ze stavebního spoření s nízkou úrokovou sazbou a možností kdykoli jej splatit. Za druhé můžete zastavit nemovitost, kterou vlastníte.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *