gold is money, gold bars, gold shop

Investiční zlato je likvidní. Potřebujete ho prodat?

Zlato je komodita nebo také surovina, která se obchoduje na základě nabídky a poptávky. Vzájemné působení nabídky a poptávky nakonec určuje, jaká je cena drahého kovu v daném okamžiku. Zlato je jedním z nejcennějších kovů na planetě, přičemž významnou roli hrálo i v ekonomikách mnoha zemí.

Dříve se používalo jako platidlo. Sice tomu tak již není, ale i přesto je zlato spolehlivou a dlouhodobou investicí, která doplní portfolio, a to zejména v době hospodářského poklesu. Výkup zlata v Praze není nic neobvyklého, protože spousta lidí potřebuje kvůli ekonomické krizi proměnit drahý kov na peníze.

Výnosnost

Cena zlata sice v krátkodobém horizontu kolísá, ale v dlouhodobém překonává výkonnost tříd aktiv, jako jsou akcie a nemovitosti.

Zajištění proti inflaci

Stejně tak cena zlata za gram roste, když se zvyšují životní náklady, a proto drahý kov představuje způsob zajištění proti inflaci.

Diverzifikace

Hodnota zlata se nepohybuje stejným způsobem jako hodnota dluhopisů anebo akcií. Z historie je zřejmé, že poklesy akciových trhů nemají vliv na zlato, a proto tímto způsobem diverzifikujte své portfolio.

Pokračování článku  Počítačky bankovek a mincí

Daňové výhody

Investice do zlatých slitků (zlato před ražbou, které se oceňuje podle hmotnosti) je v zemích Evropské unie osvobozena od daně a kolkovného.

Fyzické zlato můžete koupit buď jako zlaté slitky, mince, nebo šperky. Hodnota slitků je vždy stejná jako cena zlata, ale některé mince mají také numismatickou hodnotu, takže jejich hodnota může být vyšší než samotný obsah zlata. Co se týče šperků, tak počítejte s tím, že zřejmě stojí mnohem více, než je hodnota zlata, které obsahují, což je jako investiční strategie méně efektivní.

Jestliže hledáte specialistu na výkup zlata, podívejte se na nabídku Zlato v Praze. Jedná se o specialistu, který vykupuje investiční zlato, mince, ale také šperky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *