Gold Is Money Gold Bars Gold Golden  - hamiltonleen / Pixabay

Investujte do zlata, formu si můžete vybrat

Hledáte skutečně bezpečnou investici, která by vás v dlouhodobém horizontu dokázala maximálně zajistit? Pak vsaďte na oblíbený cenný kov, který lidstvo provází už po tisíciletí – zlato.

Mezi jinými cennými komoditami má výjimečnou hodnotu, jeho cena totiž v průběhu let stále narůstá (byť občas se objeví jisté lokální výkyvy), takže váš majetek uložený ve zlatě neznehodnocuje inflace ani podobné negativní faktory.

Ochraňte své úspory proti inflaci

Chcete důkaz o tom, že dlouhodobé spoléhání se na zlato je opravdu  jistotou? Pak vám prozradíme, že třeba mezi lety 2008 a 2012 se jeho hodnota prakticky zdvojnásobila a cena se pohybovala mezi 1 800 USD a 1 900 USD za unci. Ale  i když mezitím hodnota dolaru klesala, o zlatu to rozhodně neplatí.

I proto bylo zlato v dávné i poměrně nedávné v minulosti vynikajícím zajištěním proti inflaci. Potřebujete někam uložit své volné finanční prostředky? Pak vsaďte právě na něj. Půjde o sázku na jistotu, protože jeho cena obvykle roste spolu se stále se zvyšujícími životními náklady. Pokud se podíváme na posledních 50 let, můžeme mezi těmito dvěma veličinami pozorovat jistou korelaci.

Pokračování článku  Pronájem kanceláře – pro koho je vhodný a kdy se do něj vyplatí investovat?

Ve chvíli, kdy došlo k negativnímu inflačnímu dopadu na akciové trhy, se totiž cena zlata začala zvyšovat. Zlato vás tedy takříkajíc podrží i v případě propadu hodnoty lokálních i globálních měn. A to rozhodně není jeho nejmenší výhoda.

Investovat do zlata můžete v mnoha podobách

Tento cenný kov je však vysoce ceněn i mezi lidmi, kteří o investování již něco vědí. Umožňuje jim totiž dobře diverzifikovat jejich investiční portfolio. Hlavní důvod pro tuto činnost je jednoduchý – pokud vám jeden typ investice z neočekávaných příčin selže (jeho hodnota se propadne), jste v bezpečí alespoň v jiných oblastech. A v jaké formě je možné zlato poptat?

Začátečníci, kteří o investování do zlata teprve uvažují, obvykle přemýšlejí o koupi zlatých slitků nebo šperků. Ty jsou opravdu velmi oblíbené, ale nejsou to jediné formy zlata, které jsou na našem trhu k mání. Chcete mít v ruce tzv. fyzické zlato, ovšem s alespoň nějakou přidanou hodnotou?

Pak vsaďte na zlaté mince. Ty nemají sériová čísla a lze je pořídit zcela anonymně. Ovšem musíte vědět, jak je správně nakupovat. V ideálním případě byste měli hradit pouze cenu zlata – nic víc. Ozdobnou ražbu totiž řada dobře zavedených společností nabízí jako bonus zcela zdarma. Platíte tedy opravdu jen za cenu drahého kovu. A to i přesto, že originální ražba může mincím časem přidat na hodnotě.

Pokračování článku  Podnikatelská půjčka: Jak vyzrát na rostoucí ceny zboží a služeb?

Jak nakoupit mince bezpečně a se zárukou

Pokud chcete vsadit na skutečně spolehlivou značku, pak chtějte zlaté mince Wiener Philharmoniker. A kde je seženete? Přece ve všech dobrých e-shopech, kde jsou k mání zcela nové mince ročníku 2021, které vás uchvátí svým precizním zpracováním (a pořídíte jen za cenu zlata, nic navíc nepřiplácíte).

Dlouhodobě stabilní je také poptávka po zlatých dukátech, jež vám navíc přinesou i neocenitelnou sběratelskou hodnotu. Vydávají se totiž v omezeném nákladu a to třeba jen v množství několika set kusů. Velmi oblíbené jsou v současnosti zejména svatováclavské dukáty, vyráběné v tradiční velikosti a ryzosti už od dob českého panovníka a římského císaře jménem Karel IV., který jejich vlastnosti stanovil už před mnoha sty lety. Tehdy se tyto dukáty razily výhradně ze zlata těženého na našem území v Jílovém u Prahy.

A proč je dobré vsadit na zlato a nikoli třeba stříbro nebo platinu? Ze zlata totiž nemusíte odvádět státu žádné DPH, platíte tedy opravdu jen hodnotu tohoto kovu. Vaše investice tak nebude ukrajovat žádný úřednický šiml. Nakoupit ho můžete výhodně třeba na stránkách zlatovna.cz. A to ve všech jeho formách a s diskrétním doručením až domů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *