Jak by měla vypadat nejvýhodnější konsolidace půjček?

Půjčit si v současné době peníze nemusí být nic složitého, v oblasti půjček existují desítky možností. Pokud si jich nabereme více a nezvládáme je splácet, existuje řešení, jak z problému ven. Tímto řešením je nejvýhodnější konsolidace půjček.

Pojďme se společně podívat na to, kdo ji nabízí a podle čeho vybrat tu správnou.

Do banky i k nebankovní společnosti

Stejně jako klasické úvěry, i konsolidaci dnes nabízí obě známé možnosti na trhu. Samozřejmě i hlavní rozlišení je poměrně standardní, a to takové, že u bank můžeme očekávat mnohem nižší úroky, u nebankovních společností zase benevolentnější podmínky získání konsolidovaného úvěru. Prioritou nejvýhodnější konsolidace půjček by tedy měla být banka a v případě neúspěchu nebankovní společnost. A že je tato možnost stále využívanější dokazuje i tisková zpráva UniCreditBank, která uvádí, že „Konsolidované úvěry klientům se ve srovnání s 30. zářím 2013 zvýšily o 21,1 %“.

Co vše nám nejvýhodnější konsolidace půjček umožní sloučit?

Druhým ukazatelem výhodnosti je i to, co vlastně můžeme sloučit, tedy spojit do jednoho úvěru. Pokud bychom vytvořili stručný přehled, měl by nám ten nejlepší poskytovatel nabídnout spojení:

  • Hotovostních i bezhotovostních úvěrů
  • Bankovních i nebankovních půjček
  • Kontokorentů
  • Dluhů na kreditních kartách
Pokračování článku  Jak vypadá ideální půjčka pro podnikatele?

Podmínky pro schválení konsolidace

Dalším důležitým aspektem, podle čeho nejvýhodnější konsolidaci najít, jsou konkrétní podmínky, které se k ní vztahují. Ty bychom měli rozdělit do dvou hlavních oblastí. Tou první jsou podmínky dodání veškeré smluvní dokumentace, která se k úvěrovým produktům vztahuje. Součástí by měly být i výpisy z účtů, nebo jiné doklady, prokazující splátky.

Pokud se jedná o podmínky spojené s naší osobou, je třeba vědět, že nejvýhodnější konsolidace půjček je svým způsobem nový úvěrový produkt a tak často závisí na konkrétním poskytovateli. Standardem bývají:

  1. dva doklady totožnosti,
  2. potvrzení o příjmu,
  3. popřípadě i výpisy z registrů (hlavně u bank).

Proč vlastně konsolidovat?

Dobré je samozřejmě zmínit, proč vlastně konsolidovat. Důvody jsou samozřejmě dva a oba souvisí s úsporou. Tou první úsporou je ta finanční, jelikož nejvýhodnější konsolidace půjček může zajistit nejenom menší měsíční splátky, ale i kratší dobu splácení a menší celkovou sumu, kterou ještě musíme uhradit.

Druhým pozitivem tohoto kroku je úspora času a starostí. Již nebude třeba platit několik jednotlivých měsíčních splátek, jelikož vše bude shrnuto v jedné jediné, kterou zašleme na jeden jediný bankovní účet.

Pokračování článku  Konsolidace půjček – jak probíhá a co vše lze sloučit?
Příklad úspory

Ideálním příkladem je příběh pana Lukáše, který měl napůjčováno v celkové sumě 295 000 korun českých a měsíčně platil 7 784 korun. Díky konsolidaci dokázal snížit svou měsíční splátku na 5 539 Kč, ale také i celkový úrok, a to na sazbu necelých 12 procent, i když původní se pohybovala v rozmezí 18 – 22 procenty.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *