Jak by měla vypadat nejvýhodnější konsolidace půjček?

Půjčit si v současné době peníze nemusí být nic složitého, v oblasti půjček existují desítky možností. Pokud si jich nabereme více a nezvládáme je splácet, existuje řešení, jak z problému ven. Tímto řešením je nejvýhodnější konsolidace půjček.

Pojďme se společně podívat na to, kdo ji nabízí a podle čeho vybrat tu správnou.

Do banky i k nebankovní společnosti

Stejně jako klasické úvěry, i konsolidaci dnes nabízí obě známé možnosti na trhu. Samozřejmě i hlavní rozlišení je poměrně standardní, a to takové, že u bank můžeme očekávat mnohem nižší úroky, u nebankovních společností zase benevolentnější podmínky získání konsolidovaného úvěru. Prioritou nejvýhodnější konsolidace půjček by tedy měla být banka a v případě neúspěchu nebankovní společnost. A že je tato možnost stále využívanější dokazuje i tisková zpráva UniCreditBank, která uvádí, že „Konsolidované úvěry klientům se ve srovnání s 30. zářím 2013 zvýšily o 21,1 %“.

Co vše nám nejvýhodnější konsolidace půjček umožní sloučit?

Druhým ukazatelem výhodnosti je i to, co vlastně můžeme sloučit, tedy spojit do jednoho úvěru. Pokud bychom vytvořili stručný přehled, měl by nám ten nejlepší poskytovatel nabídnout spojení:

  • Hotovostních i bezhotovostních úvěrů
  • Bankovních i nebankovních půjček
  • Kontokorentů
  • Dluhů na kreditních kartách
Pokračování článku  Nejvýhodnější nebankovní půjčky v Česku

Podmínky pro schválení konsolidace

Dalším důležitým aspektem, podle čeho nejvýhodnější konsolidaci najít, jsou konkrétní podmínky, které se k ní vztahují. Ty bychom měli rozdělit do dvou hlavních oblastí. Tou první jsou podmínky dodání veškeré smluvní dokumentace, která se k úvěrovým produktům vztahuje. Součástí by měly být i výpisy z účtů, nebo jiné doklady, prokazující splátky.

Pokud se jedná o podmínky spojené s naší osobou, je třeba vědět, že nejvýhodnější konsolidace půjček je svým způsobem nový úvěrový produkt a tak často závisí na konkrétním poskytovateli. Standardem bývají:

  1. dva doklady totožnosti,
  2. potvrzení o příjmu,
  3. popřípadě i výpisy z registrů (hlavně u bank).

Proč vlastně konsolidovat?

Dobré je samozřejmě zmínit, proč vlastně konsolidovat. Důvody jsou samozřejmě dva a oba souvisí s úsporou. Tou první úsporou je ta finanční, jelikož nejvýhodnější konsolidace půjček může zajistit nejenom menší měsíční splátky, ale i kratší dobu splácení a menší celkovou sumu, kterou ještě musíme uhradit.

Druhým pozitivem tohoto kroku je úspora času a starostí. Již nebude třeba platit několik jednotlivých měsíčních splátek, jelikož vše bude shrnuto v jedné jediné, kterou zašleme na jeden jediný bankovní účet.

Pokračování článku  Jak vybrat správnou půjčku? Rozhodně to není nic lehkého!
Příklad úspory

Ideálním příkladem je příběh pana Lukáše, který měl napůjčováno v celkové sumě 295 000 korun českých a měsíčně platil 7 784 korun. Díky konsolidaci dokázal snížit svou měsíční splátku na 5 539 Kč, ale také i celkový úrok, a to na sazbu necelých 12 procent, i když původní se pohybovala v rozmezí 18 – 22 procenty.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *