Jak mohou být schváleny půjčky pro klienty stávajících bank?

Banku má v dnešní době téměř každý, jelikož účet je v posledních letech potřeba. Platíme prostřednictvím něho výdaje, chodí nám na něho výplata, ale stejně tak jsou z něho strhávány třeba i různé poplatky, jako je například SIPO. S vlastnictvím bankovního účtu ale souvisí i výhody spojené s půjčkou, jelikož právě půjčky pro klienty jsou v rámci banky vždy výhodnější, než když žádá osoba neznámá. Pojďme se společně podívat na možnosti.

Půjčky pro klienty mohou být schváleny za pár minut

U mnohých bank je situace zcela jednoduchá, jelikož mnohdy stačí přijít pouze na pobočku a požádat. Pokud jsme klientem banky, může daný bankéř nahlédnout do vašeho účtu a tak velmi rychle zjistit, jaká je vaše bonita. Tedy zda vám chodí pravidelně výplata a v jaké výši, nebo jaké máte pravidelné platby a další výdaje. Poté už jenom ověří vaše doklady totožnosti a může s vámi vyplnit jednoduchou žádost, která je jediným administrativním zatížením.

Pokračování článku  Teď už se ve světě financí neztratíte

Jelikož má totiž všechny informace spojené s vaší bonitou před sebou, není nutné nic jiného dokládat.

V rámci toho samozřejmě záleží na konkrétní bance, ale v některých případech můžete peníze dostat i za pár minut – na účet nebo na ruku.

Podobné to může být v tomto případě třeba s kontokorentem, který dnes řada bank také nabídne. Zde rozhodují hlavně obraty na účtu a tak jako stávající klienti také nemusíte dokládat žádné informace, jelikož kolik se vám na účtu protočí peněz, daný pracovník vidí. V tomto směru mohou často žádat i studenti, jelikož například FIO banka v tomto směru uvádí toto: „Studenti druhého a vyššího ročníku vysoké školy mohou žádat o kontokorent k Fio osobnímu účtu do výše 10 000 Kč. Stačí přinést s sebou na pobočku platné potvrzení o prezenčním studiu a doklad totožnosti.

Víte, kolik dostanete

Půjčky pro klienty současných bank mohou mít ale i online podobu. Máte-li internetové bankovnictví, tak v rámci několika bank, jako u České spořitelny můžete v systému pravidelně vidět výši předschváleného úvěru, o který lze žádat. Podobnou možnost nabídne třeba i Air Bank. Ta šla v inovacích ještě dále, jelikož umožní o danou výši úvěru požádat také online, a to bez nutné návštěvy pobočky. S tím souvisí i to, že si zkrátka peníze vezmete kdykoliv je budete potřebovat a máte je připraveny za pár minut.

Pokračování článku  Je výhodnější bankovní nebo nebankovní půjčka pro podnikatele?

Podobně to může být i v případě dnes tolik oblíbených kreditních karet, jelikož i ty můžete díky tomu, že jste klienti, snadno dostat. I ty poté souvisí hlavně s vaší bonitou a s tím, jak spolehlivým klientem vlastně jste.

Na co hledět?

I přes velké výhody, které dané možnosti být klientem přinášejí, je třeba stále hledět na to, aby daná půjčka byla výhodná. To, co bychom měli brát v potaz, je konkrétně toto:

  • Výše úrokových sazeb
  • Výše RPSN
  • Konkrétní poplatky
  • Výše dostupných částek
  • Termíny splácení

Photo by Federation of Transport Trade Unions in Bulgaria

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *