Jak může vypadat férová půjčka bez registru?

Pokud potřebujete půjčit rychle a jednoduše, je samozřejmě ideální zamířit do nebankovního segmentu trhu. Právě zde totiž máte možnost najít přesně takové půjčky, které hledáte. A mezi jednu z takových dnes patří i férová půjčka bez registru. Pokud se podíváme na konkrétní možnosti, potom je třeba říci, že existují dvě hlavní. A mezi ty patří:

  • Klasické nebankovní půjčky
  • Mikropůjčky

Obě varianty se v mnohém liší, a to hlavně svým přístupem, stejně jako rychlostí vyřízení, nebo částkami, které nabídnou. Pojďme se proto podívat, jaké parametry má každá z těchto nabízených variant.

Jak vypadá klasická nebankovní férová půjčka bez registru?

Začneme klasikou, a tou jsou standardní nebankovní půjčky. Hned na úvod je určitě dobré říci, jaké společnosti v tomto směru vyhovují našim požadavkům. Může se jednat o poskytovatele, jako třeba Provident, Home Credit, nebo také Cetelem. Ty se specializují na nabídku finančních částek v řádech desetitisíců a statisíců, za poměrně jednoduchých podmínek. Mezi ty patří hlavně nutnost dvou dokladů totožnosti, stejně jako sem patří nutnost i příjmu.

Měli byste vědět, že … co není ověřováno, to je samozřejmě již zmíněný registr a tak lze peníze získat i ve chvíli, kdy máte statut takzvaného problémového klienta.

Důležité je také říci, že dané peníze lze využít skutečně na cokoliv, bez nutnosti jakkoliv dokládat případný účel půjčky. I to je pozitivum, které usnadní získání. Poměrně dobrou zprávou zmíněných společností jsou také přijatelné úroky, stejně jako výhody spojené třeba s možností pojištění, nebo s možností variability splátek. Skvělým příkladem je společnost Home Credit, která uvádí toto: „Neodhadli jste na začátku ideální nastavení výše splátek vaší půjčky? Můžete si ji bez problémů změnit. Pokud máte řádně zaplacené alespoň 4 měsíční splátky a ve smlouvě o půjčce si dohodli možnost změnit výši a počet splátek, nevidíme žádný důvod, proč by to byl problém.“

Pokračování článku  Osobní půjčka Cetelem - zelený mužíček a jeho nabídka

Co nabídnou mikropůjčky?

Ty jsou produktem poměrně specifickým, a to už proto, že jsou na trhu skutečně jenom krátce, a to několik let. Přesto si dokázaly získat velkou oblibu, a to právě pro parametry, které mají. Budeme-li konkrétní, tak to je hlavně jednoduchost celého procesu získání. Žádost formou SMS nebo online formuláře, vyřízení bez papírování z pohodlí domova, popřípadě i nulové ověřování příjmu, nebo bonity. To je jenom zlomek výhod, kterými se pyšní právě tato férová půjčka bez registru.

Rozhodně ale nijak nezaostává ani samotnými částkami, které nabídne. Ty se už dávno nepohybují pouze v tisících korun, jelikož jsou poskytovatelé, kteří nabídnou 15 – 20 000 Kč. A ideálním příkladem je Zaplo, CreditON, nebo Kredito24. A to s jistotou toho, že peníze můžete využít na cokoliv a bez složitého čekání je máte do několika minut od žádosti na vašem účtu. Co však může být negativem, to je poměrně krátká splatnost, popřípadě to může být také vysoký úrok – a to až 30 procent v rámci jednoho kalendářního měsíce.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *