Jak může vypadat podnikatelská půjčka?

Pokud se rozhodneme vydat se na dráhu podnikatele, nemusí to pro nás být zase až tak jednoduché, jak si myslíme. V tomto směru totiž musíme nejprve převálcovat konkurenci, stejně jako získat potřebné finance. A pokud je nemáme našetřeny, je třeba hledat v oblasti úvěrových produktů. Zde nám může pomoci podnikatelská půjčka. Ta může mít hned několik podob a tak se podíváme na ty nejzajímavější, které by mohly vyhovovat také vám samotným.

Podnikatelská půjčka může být poskytnuta i v bance

Tou nejrozumnější cestou je zcela určitě cesta do banky. A to z toho důvodu, že banky dnes nabídnou primárně nízké úrokové sazby, což je to nejdůležitější, na co u půjčky hledět. I proto právě banky doporučujeme také, a to nejvíce v rámci dalších možností. Zde můžeme jít buď cestou nových, popřípadě malých firem, nebo cestou produktů, které jsou určeny velkým korporacím. Od toho se odvíjejí také částky, kdy není problémem získat desítky i stovky milionů.

Pokračování článku  Osobní půjčka Cetelem - zelený mužíček a jeho nabídka

U bank ale musíme primárně myslet na to, že taková půjčka vyžaduje poměrně velké množství různého ověřování. A to ať už vaší historie a bonity, tak třeba také vašeho podnikatelského nápadu. Nehledě na nutnost dokládání účelu. Řada bank má však i pozitiva, kdy podnikatelské rezervy nabídne přímo k účtům. Tato citace může být příkladem: „Nemáte ještě podnikatelský běžný účet? Sjednejte si Era účet k podnikání a k němu zároveň finanční rezervu ve formě Era kontokorentu k podnikání.

Jde to i v nebankovním segmentu

Druhou možností je nebankovní segment, tedy nebankovní půjčky. Zde můžete čekat mnohem jednodušší a rychlejší podmínky, ale negativem může být hlavně to, že vás zde čekají o něco vyšší úroky. Samozřejmě i zde máte možnost půjčit si různé částky, od několika tisíců korun, po několik milionů. Ideálními zástupci tohoto segmentu jsou společnosti jako třeba:

  • ACEMA Credit
  • Cetelem
  • Home Credit

Zde nutno říci, že ne vždy je to podnikatelská půjčka s jasně danou definicí. Může se totiž stát, že se jedná o čistě neúčelovou půjčku, kterou můžete využít i v rámci vašich podnikatelských aktivit. Proto ji do tohoto segmentu můžeme samozřejmě také zařadit. Pouze je třeba sledovat to, aby nám daná společnost mohla poskytnout tolik, kolik potřebujeme, a to za podmínek, které jsme schopni akceptovat.

Pokračování článku  Co je to SMS půjčka

K čemu může být vhodná?

A k čemu se vlastně podnikatelská půjčka může hodit? Možností je více než dost. Může nám nabídnout peníze na rozšíření firmy, stejně tak peníze třeba na nákup zboží nebo strojů, na koupi zázemí, popřípadě na investice do různých inovací. Zkrátka vše se odvíjí od toho, v jakém oboru vlastně podnikáme, jaké máme plány a jak jsme na tom z hlediska bonity a příjmů, které samotná naše firmy má. Čím si stojí lépe, tím máme samozřejmě větší šanci peníze získat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *