Jak na efektivní stěhování kanceláří a kancelářského vybavení

Potřebujete přestěhovat pracovní místa tak, aby byl co nejméně narušen chod vaší firmy? Nechcete po odchodu stěhováků hledat každou drobnost v jiné krabici? Necháte-li stěhování kanceláře na odbornících, pak se ničeho z toho obávat nemusíte.

Není tajemstvím, že přesun věcí z jednoho místa na druhé (a nezáleží na tom, zda se jedná o domácnost či firemní prostory) bývá časově náročnou, nepříjemnou a především drahou záležitostí. Ale nemusí tomu tak být, pokud si dáte záležet na výběru těch správných profesionálů. A jak je poznat?

Začněte v živnostenském rejstříku

Nezáleží na tom, jak dobrou reklamu na internetu mají, nebo jak výhodnou cenu vám nabídnou. Vždy si pohlídejte, aby za značkou stála fyzická osoba zapsaná v živnostenském rejstříku. Máte totiž jistotu, že se v případě potíží „nevypaří“ jen tak do ztracena. K tomu se samozřejmě váže i sjednání pojištění odpovědnosti za škodu. Na to nezapomínejte.

Ověřte si vše, co půjde

Dalším bodem při výběru stěhovací firmy by mělo být prověření referencí. Pátrejte na Facebooku nebo třeba přes Google. Hodnocení přímo na firemních stránkách vypadají sice fajn, ovšem svou roli tu může hrát i cenzura.

Pokračování článku  Co všechno o vás ví registr dlužníků?

A když už budete on-line, poohlédněte se také po kontaktech, které na sebe firma uvádí. E-mail a veřejně dostupné telefonní číslo je v dnešní době samozřejmostí.

Chtějte profíky s vlastním vozovým parkem

Další důležitá podmínka. Pokud si stěhovací služby musí dodávky či větší auta pronajímat, bude to nutně znát i na jejich cenách. A to byste určitě nechtěli. Mimochodem, ptejte se i na garanci ceny. Nepřistupujte na hru s náhlým navýšením nákladů z důvodu “složitě prováděných operací.“

Zodpovědný zástupce firmy se vás vždy vyptá na maximum podrobností ohledně plánované akce – a teprve poté určí cenu. Nic víc a nic míň. Nemůže se poté vymlouvat na neexistenci výtahu nebo stěhování piana. Bude s nimi totiž počítat už dopředu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *