Jak na srovnání půjček? Používejte online nástroje!

Současný finanční trh je rozmanitý. Z nejširšího hlediska se rozděluje na bankovní a nebankovní sektor, přičemž oba nabízí pestrou škálu půjček a úvěrů. Zvažujete-li půjčku, ale rozmýšlíte nad konkrétní institucí, v rozhodování vám může pomoci online srovnání půjček. Jak tento nástroj funguje? A skutečně vám najde nejvýhodnější půjčku?

Poznámka: Velmi často se můžete setkat i s testy porovnávající internetové nabídky poskytovatelů od skutečných. Výsledky jsou často překvapivé.

Druhy nástrojů pro srovnání půjček

Na internetu se půjčky srovnávají různými způsoby. Nejjednodušší, nicméně nejméně relevantní je výčet bankovních a nebankovních institucí, který je seřazen podle úrokové sazby. Ale úrokové sazby nejsou jediným ukazatelem o výhodnosti půjčky. Ne jednou jste se mohli dočíst, že i půjčka s nízkou úrokovou sazbou může vyjít draho, protože má vysokou hodnotu RPSN.

Druhou, mnohem relevantnější variantou, je srovnání půjček prostřednictvím takzvané kalkulačky půjček. Samotnému srovnání předchází vyplnění formuláře se základními údaji – výše půjčky, doba splatnosti, čistý měsíční příjem, ale také zda máte záznam v registru dlužníků. Poté jsou u všech institucí, které jsou zahrnuty ve srovnávači, vypočteny nabídky (RPSN, úroková sazba, poplatky). Tyto nabídky se zobrazí od té nejvýhodnější po nejméně výhodnou. Snadno můžete vidět, jaký je rozdíl mezi nejlevnější a nejdražší půjčkou.

Pokračování článku  Půjčka pro nezaměstnané vyřeší finanční trable každému

Jak vypadá výhodná půjčka?

  • Nemá poplatky za sjednání a čerpání z úvěrového účtu.
  • Nejsou účtovány sankce za předčasné splacení.
  • Má nízkou sazbu RPSN, což je ukazatel nákladů, které souvisí s pořízením půjčky.
  • Správa úvěrového účtu je zcela zdarma.
  • Nejsou účtovány skryté poplatky.

Proč srovnávat půjčky?

Srovnání půjček je v posledních letech obrovským fenoménem. Není se čemu divit. Lidé preferují levnější nabídky, protože si začínají vážit svých peněz a chtějí co nejvíce ušetřit. Proč platit o několik set až tisíc korun více, když nemusíte?

  • Zjistíte výhodnou sazbu RPSN.
  • Zjistíte výhodnou úrokovou sazbu.
  • Sjednáte si nejvýhodnější nabídku na finančním trhu.

Před dvěma lety jsem se rozhodla koupit ojeté auto. Jelikož jsem neměla našetřenou dostatečnou částku, začala jsem se ohlížet po úvěru. Ale nevěděla jsem, zda se obrátit na mBank, sáhnout po AirBank půjčce, nebo zavítat do vod nebankovních společností. Nechtěla jsem se napálit a nechtěla jsem platit příliš za poplatky či za úrok. Po několikahodinovém pátrání jsem narazila na srovnání půjček. Zadala jsem částku, kterou jsem potřebovala, a předpokládanou dobu splatnosti. Vyhodnotily se mi nabídky, na jejichž základě jsem si vybrala. Ne nadarmo se říká: „Dvakrát měř, jednou řeš:“ A tímto heslem by se každý měl řídit, stejně jako já, i ve finančním světě.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *