Jak probíhá sloučení půjček?

V současné době má spousta lidí dva, tři i čtyři úvěry, čímž se pomalu dostávají do dluhové pasti. Cestou se může stát takzvané sloučení půjček, známé i jako konsolidace půjček. Cílem tohoto produktu je sloučit všechny půjčky do jedné a současně snížit měsíční výdaje i o několik tisíc korun. Jak takové sloučení půjček probíhá? Jaké jsou jeho výhody a nevýhody?

Konsolidace půjček, úvěrů a dluhů slouží ke snížení výdajů, které jsou spojeny se splátkou jednotlivých úvěrů a půjček. Při konsolidaci se sloučí všechny vaše dluhy do jednoho. Můžete touto cestou minimalizovat měsíční splátku, avšak většinou na úkor prodloužení doby splatnosti. Nicméně rychle a efektivně přizpůsobíte splátky svým aktuálním finančním možnostem.

Česká spořitelna ke své konsolidaci uvádí: „Nezáleží na tom, u koho máte své půjčky, úvěry, kreditní karty nebo kontokorenty. Všechny Vaše půjčky až do výše 600 tisíc korun nahradíme jednou půjčkou. Nemusíte vůbec nic zařizovat a navíc získáte další peníze, za které si můžete koupit cokoliv, co si budete přát.“

Pro koho je sloučení půjček vhodné?

V první řadě konsolidaci půjček využijí dlužníci s potížemi se splácením. Ale sloučení půjček je vhodné také pro všechny, kteří chtějí ušetřit na splátkách. Aby vám byla konsolidace půjček schválena, musíte splnit následující obecná pravidla:

  • Musíte být ve věku 18 – 65 let.
  • Musíte mít minimálně 2 ještě nesplacené finanční závazky.
Pokračování článku  Konsolidace půjček bez registru jedině u ACEMA Credit

Ale pozor, sloučení nemůže snížit váš celkový dluh, ale pouze měsíční splátky. Tím byste neměli tolik zatěžovat měsíční rozpočet. Pokud se v této oblasti nevyznáte, doporučujeme vše konzultovat s kvalitním finančním poradcem. I zdánlivě výhodné sloučení půjček se vám může nepěkně prodražit. Dávejte si tedy pozor, na jakou konsolidaci kývnete.

Používejte kalkulačku pro srovnání

Konsolidace půjček je v nabídce bankovního i nebankovního sektoru. Neměli byste házet všechny společnosti na nebankovním trhu do jednoho pytle, protože solidní nebankovní instituce vám může poskytnout mnohem výhodnější produkt než banka. Abyste zjistili, jaké sloučení půjček je pro vás nejvýhodnější, existují různé online nástroje. Jedná se o kalkulačky, do které zadáte výši vašich současných úvěrů. Na základě toho se vypočítá, kolik můžete ušetřit, jaké budou vaše splátky po konsolidaci a také se dozvíte, u které společnosti si konsolidaci sjednat.

[stextbox id=”info”]Spokojenost klienta: V minulosti jsem měl problémy s úvěry. Měl jsem sjednané dva u nebankovní společnosti a jeden u banky. Chtěl jsem ukočírovat své splátky, ale nešlo to. Potom jsem se dozvěděl o možnosti sloučení do jedné půjčky. Velmi mi to pomohlo, a to v přehlednosti, ale také ve snížení splátek. Nyní už budu mít dluhy splacené a začínám život s čistým štítem, alespoň po finanční stránce.[/stextbox]

Pokračování článku  Česká spořitelna pobočky sice neustále rozšiřuje, ale co tak zkvalitnit služby?
Jak probíhá sloučení půjček
FraukeFeind / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *