Email Marketing Laptop Desk  - ProdeepAhmeed / Pixabay

Jak se neutopit v emailech a zvládnout svoji online korespondenci?

Počítače a emaily neodmyslitelně patří k současnému životu. Jestliže máte takovou práci, ke které ani jedno z výše zmíněných nepotřebujete, pak se považujte za šťastlivce. Drtivá většina lidí ale online korespondenci ke svému živobytí potřebuje – a právě pro ty jsme se rozhodli napsat náš dnešní článek.

Zahlcená emailová stránka nepřečtenými emaily rozhodně nepředstavuje kdovíjak líbivý pohled. Možná i vás každý den děsí číslo nepřečtené pošty, které se každým dnem pomalu zvyšuje a zvyšuje. Chcete poradit, jak se neutopit v emailech a zbavit se strachu, že v záplavě pošty něco přehlédnete či na něco zapomenete? Pak si nenechte ujít dnešní článek!

Rada první: rychle, ale zdvořile

Na příchozí email se snažte odpovědět co možná nejrychleji, ale i přesto se snažte, aby v něm nechyběla zdvořilost a příjemné jednání. Nemusíte se zdržovat zbytečnostmi v podobě otázek, jaký měl daný člověk den nebo co říká na aktuální dění v politice. Jasná, stručná a rychlá odpověď je vaším klíčem k úspěchu a zároveň k tomu, aby vás nepřečtené a nezodpovězené emaily jednoho dne doslova nepohltily.

Pokračování článku  Tyto ranní návyky vás nakopnou na celý den
Laptop Post It Notes Workspace  - geralt / Pixabay
geralt / Pixabay

Rada druhá: mějte v emailech pořádek

Chcete-li se v příchozích emailech lépe orientovat, využijte možnosti vytvoření složek, do které si přečtené emaily budete třídit. Uvidíte, že rázem budete mít daleko lepší přehled a že vám to výrazně usnadní práci. Inbox by vám měl sloužit jen k tomu, aby sdružoval nově příchozí a ještě neotevřenou poštu, všechno ostatní musí pryč.

Rada třetí: nevyžádané kopie

Velmi často do své emailové schránky dostanete korespondenci, která není určena přímo vám, ale nacházíte se jako řada dalších korespondentů v kopii. Stává se tak proto, že má pisatel pocit, že byste o dané věci měli vědět.

Pokud zjistíte, že vám chodí zprávy, které nepotřebujete nebo jsou pro vás nevyžádané, sdělte konkrétnímu pisateli, že vás může ze své emailové zásobárny vyřadit.

Computer Email Send Paper Plane  - Tumisu / Pixabay
Jak se neutopit v emailech a zvládnout svoji online korespondenci?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *