Jak si půjčit od soukromých osob? Pomoci může aukce půjček

Ať už daný segment nazýváme jako aukce půjček, nebo ho nazýváme jako P2P, vždy máme na mysli stejnou věc. Máme na mysli weby, které se specializují na to, aby spojily zájemce o půjčku a samozřejmě soukromé investory, kteří mají zájem zhodnocovat své peníze. V tomto směru je určitě třeba říci, jaké společnosti v tomto segmentu figurují. Jedná se především o tyto dvě firmy:

Jak vlastně aukce půjček vypadá?

V principu velmi jednoduše, jelikož základem je samozřejmě zabezpečený webový portál, kam se můžete zaregistrovat buď jako žadatelé o půjčku, nebo investoři. Jako žadatelé si zadáte poptávku po půjčce a čekáte, kolik investorů na ni zareaguje a nabídne vám své peníze. A vy si už jenom vyberete toho, který je vašim požadavkům nejblíže. Naopak z pohledu investora zase prohlížíte jednotlivé poptávky, tedy žádosti a vybíráte takové, u kterých je případné riziko minimální a přitom je zhodnocení maximální.

Pokračování článku  Home Credit půjčka vám vrací splátky

Proč si požádat tímto způsobem?

Pokud se zaměříme na to, že jste v situaci, kdy peníze potřebujete, pojďme se podívat na několik výhod, proč to udělat právě tímto způsobem. To hlavní je, že si můžete sami nastavit podmínky, za kterých chcete půjčit. A jelikož vrcholí konkurenční boj, není problémem to, že mnohé podmínky jsou výhodnější, než třeba v bance. A to jak z hlediska úrokových sazeb, tak i požadavků na schválení. Důvod, proč si tedy požádat, je hlavně zjednodušení a úspora.

Proč investovat peníze?

Pokud se na aukce půjček podíváme také z druhé strany, a tedy ze strany investorů, je třeba říci, že hlavní motivací je zhodnocení peněz. Díky tomu můžeme peníze rozmnožovat mnohem rychleji a mnohem lépe, než třeba prostřednictvím bankovních účtů, nebo podobných spořicích produktů. Samozřejmě míru rizika si volí každý sám, což je i ideální možnost, jak mít zhodnocení peněz skutečně jenom ve svých rukou.

Je to dobrá volba? Rozhodně ano!

Pokud si chcete udělat na danou možnost osobní názor, je třeba říci, že ji lze rozhodně doporučit, jelikož v současném světě úvěrů je variantou, se kterou chybu neuděláte. Ideální je vsadit na jednoho ze zmíněných velkých poskytovatelů. A právě první společnost o sobě píše: „Bankerat.cz je největším portálem pro poskytování a administraci P2P půjček v České republice.“ I to je jistota v tom, že se obracíte na skutečně kvalitní společnost, která zprostředkuje dané setkání žadatelů a poskytovatelů, a to s jistotou toho, že obě strany jsou skutečně férovými lidmi, kteří nemají důvod jakkoliv podvádět.

Navíc je možností, jak můžete dosáhnout na poměrně specifické půjčky, a to bez ohledu na to, zda potřebujete půjčit pár tisíc, nebo potřebujete půjčit třeba miliony korun. Vše je totiž pouze ve vašich rukách a v rukách případných investorů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *