Real Estate Agent House Mortgage  - Tumisu / Pixabay

Jak vybrat výhodnou hypotéku v pěti jednoduchých krocích?

Většina Čechů sní o vlastním bydlení, na které dosáhnou pouze v případě, že získají další zdroj financování. Tím je často hypoteční úvěr, u kterého mohou na koupi či stavbu bydlení získat až milionové částky. Jeho výběr však není jednoduchý, a ne každému se podaří banku přesvědčit o tom, že je vhodným kandidátem pro jeho sjednání.

Zjistěte, kolik si budete muset půjčit

V první řadě musíte zjistit, kolik peněz budete potřebovat k vytvoření svého snu. Při koupi domu pro vás bude rozhodující pořizovací cena. V případě rekonstrukce či stavby si můžete nechat vytvořit předběžnou kalkulaci nebo si nechat poradit od profesionálů.

Úroková sazba se může lišit i o celá procenta

Téměř u každého úvěru je rozhodující úroková sazba, která ho může zvýšit i několikanásobně. Výše úroku se však může u jednotlivých nabídek lišit i o celá procenta, a proto je lepší využít porovnání hypoték, díky kterému můžete najít tu nejvýhodnější nabídku na trhu.

Pokračování článku  Nebankovní půjčky – víte, o jaké vlastně můžete žádat?

Ujistěte se, jaké podmínky budete muset splnit

Při sjednání hypotéky budete muset často splnit i některé podmínky. Zpravidla se bude jednat o pojištění schopnosti splácení (popřípadě životní pojištění) či částku, kterou budete muset do nemovitosti vložit sami. Banka ale bude hodnotit i to, zda disponujete dostatečnými příjmy.

Dobře si rozmyslete délku fixace hypotéky

U hypotéky je důležitá i délka fixace úrokové sazby, která vám může pomoci, ale i uškodit. Pokud například zvolíte desetiletou fixaci v období, kdy průměrná úroková sazba postupně klesá, můžete se tak okrást i o tisíce korun.

Zaměřte se na poplatky, které budete muset zaplatit

Zároveň se zaměřte i na poplatky, které budete muset při sjednání či během splácení zaplatit. S nimi vám může opět pomoci srovnání hypoték, které porovná jednotlivé nabídky hypoték spolu s poplatky a vybere pro vás tu nejlepší variantu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *