Real Estate Agent House Mortgage  - Tumisu / Pixabay

Jak vybrat výhodnou hypotéku v pěti jednoduchých krocích?

Většina Čechů sní o vlastním bydlení, na které dosáhnou pouze v případě, že získají další zdroj financování. Tím je často hypoteční úvěr, u kterého mohou na koupi či stavbu bydlení získat až milionové částky. Jeho výběr však není jednoduchý, a ne každému se podaří banku přesvědčit o tom, že je vhodným kandidátem pro jeho sjednání.

Zjistěte, kolik si budete muset půjčit

V první řadě musíte zjistit, kolik peněz budete potřebovat k vytvoření svého snu. Při koupi domu pro vás bude rozhodující pořizovací cena. V případě rekonstrukce či stavby si můžete nechat vytvořit předběžnou kalkulaci nebo si nechat poradit od profesionálů.

Úroková sazba se může lišit i o celá procenta

Téměř u každého úvěru je rozhodující úroková sazba, která ho může zvýšit i několikanásobně. Výše úroku se však může u jednotlivých nabídek lišit i o celá procenta, a proto je lepší využít porovnání hypoték, díky kterému můžete najít tu nejvýhodnější nabídku na trhu.

Pokračování článku  SEO Ostrava

Ujistěte se, jaké podmínky budete muset splnit

Při sjednání hypotéky budete muset často splnit i některé podmínky. Zpravidla se bude jednat o pojištění schopnosti splácení (popřípadě životní pojištění) či částku, kterou budete muset do nemovitosti vložit sami. Banka ale bude hodnotit i to, zda disponujete dostatečnými příjmy.

Dobře si rozmyslete délku fixace hypotéky

U hypotéky je důležitá i délka fixace úrokové sazby, která vám může pomoci, ale i uškodit. Pokud například zvolíte desetiletou fixaci v období, kdy průměrná úroková sazba postupně klesá, můžete se tak okrást i o tisíce korun.

Zaměřte se na poplatky, které budete muset zaplatit

Zároveň se zaměřte i na poplatky, které budete muset při sjednání či během splácení zaplatit. S nimi vám může opět pomoci srovnání hypoték, které porovná jednotlivé nabídky hypoték spolu s poplatky a vybere pro vás tu nejlepší variantu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.