Jak vypadá ideální půjčka pro podnikatele?

Podnikatelé jsou v dnešní době také poměrně častými zákazníky nejenom bank, ale i nebankovních institucí. A to samozřejmě z jednoho prostého důvodu, jelikož potřebují peníze. A právě půjčka pro podnikatele jim je může nabídnout. Dnes je to jak segment bankovní, tak i segment nebankovní, který je má k dispozici. Pojďme se tedy podívat na možnosti, jak by měla vypadat ta ideální na našem trhu.

Nízká úroková sazba – základ výhodnosti, kterou má půjčka pro podnikatele mít

To hlavní, co je dobré sledovat, je zcela určitě celková výhodnost z hlediska úrokových sazeb. Čím jsou nižší, tím samozřejmě lépe pro nás samotné. Ideální je v tomto směru zavítat do banky, jelikož ty jsou s nízkými úrokovými sazbami přímo spjaté a máme tak jistotu, že v tomto směru určitě chybu neuděláme. Pokud však u banky nepochodíme, je vhodné zkusit klasické nebankovní společnosti, mezi které se řadí:

  • Ferratum
  • Cetelem
  • Cofidis
  • HomeCredit
Pokračování článku  Hledáte nebankovní půjčky Praha? Pradíme, kde hledat!

Podmínky získání

I ty jsou důležitým parametrem v rámci žádosti o konkrétní úvěr. Zatímco výše jsme uvedli, že je lepší volbou banka, v tomto směru je naopak lepší nebankovní společnost. Ta totiž nevyžaduje tolik dokumentů, které by se týkaly existence firmy, různých dokladů a oprávnění k podnikání, nevyžadují tolik daňových přiznání, ani čestných prohlášení.

Například ČSOB v tomto směru uvádí i to, že: “součástí žádosti je i čestné prohlášení o bezdlužnosti vaší firmy vůči finančnímu úřadu, zdravotním pojišťovnám a úřadu sociálního zabezpečení“. Nebankovní společnosti však nic z toho často nepožadují a v mnoha případech si vystačí s osobními doklady žadatele a daňovým přiznáním firmy.

Výše částek

Toto hledisko je určitě výrazně individuální, jelikož často záleží především na tom, jací podnikatelé vlastně jsme. Pokud jsme začínající, můžou nám stačit desetitisíce, nebo statisíce. Naopak zkušení podnikatelé mohou žádat třeba i miliony. Roli ale hraje i oblast podnikání, v rámci které má být půjčka pro podnikatele použita. Online byznys totiž téměř určitě vezme mnohem méně peněz, než pokud bychom měli například průmyslový objekt, v rámci kterého bychom chtěli rozšiřovat výrobu.

Pokračování článku  Click Credit se změnil. Je tu Japonská půjčka

Celkové shrnutí

Obecně se dá říci, že tento typ půjčky by měl být výhodný hlavně pro nás a měl by splňovat naše požadavky. Velmi často se setkáme s tím, že peníze získáme až po doložení konkrétních faktur. To je však běžná praxe. Pokud ale půjčku porovnáme s ostatními možnostmi financování byznysu, rozhodně je jednou z nejvýhodnějších. A to z toho důvodu, že po splacení již nejsme nijak vázáni a tak není třeba myslet i na to, že bychom snad v budoucnu museli peníze třeba investorovi, nebo někomu jinému, kdo si investici vymínil podílem.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *