Gold Bar Bullion Gold Wealth Bank  - flaart / Pixabay

Jak využít koronavirové krize? Prodejte své zlato

Bankovní poradci doporučují nákup tohoto drahého kovu zejména jako střednědobou investici s likviditou okolo sedmi let. Ovšem za současné situace se leckdy vyplatí prodat i kovy, které vám leží v šuplíku mnohem kratší dobu. A to tím spíš, když vám ukážeme, jak se zbavit investičních slitků, jinak jen velmi obtížně prodejných.

Mohlo se to stát i vám. Ten, kdo trhu tak úplně nerozumí, mohl pořídit investiční zlato například v bance, jež však nenabízí zpětný odkup. A leckdy bývá problém i s udáváním slitků od společností, které již zkrachovaly, případně nejsou na našem trhu tak úplně známé. Ale společnost Zlaté mince Numismatika staví tato zažitá dogmata doslova na hlavu.

Když prodat, tak u specialistů

Na trhu s drahými kovy se pohybuje už od roku 2003 a za to dobu stihla nashromáždit opravdu velké množství know-how. Mezi ně patří i spolupráce s velmi širokou partnerskou základnou známých rafinerií, jejichž výrobky vykupuje. Jde například o Royal Canadian Mint, Metalor, Heimerle + Meule, UBS, Argor Heraeus Johnson&Matthey, Munze Osterreich, Credit Suisse, Rand Rafinery, Umicore, Sempsa, Degussa, Rand Rafinery, Umicore,  Agosi, Heraeus Hanau a Valcambi.

Pokračování článku  Nechce vám banka půjčit na podnikání? Můžete vsadit na soukromého investora

Stačí tedy navštívit jejich výkup zlata a nechat si své rodinné poklady ocenit. A proč právě dnes? Hodnota zlata na burzách totiž stoupá a koruna navíc klesá (kvůli koronaviru) a obojí vám hraje do karet. A cena zlata samotná je aktuálně nejvyšší od začátku roku, a to díky zcela mimořádnému výkyvu, který se jen tak opakovat nebude.

Ve hře není jen zlato

Ovšem, i když se o zlatu mluví nejčastěji, rozhodně nejde o jedinou možnost. Do Obecního domu v Praze, kde společnost Zlaté mince Numismatika sídlí, tak můžete zamířit i se stříbrem, platinou nebo třeba paládiem. Výše nabízené hotovosti vás překvapí i v jejich případě.

S vyrovnáním svých závazků nemusíte čekat, profit z prodeje vašeho zlata je aktuálně opravdu vysoký a bylo by chybou ho nevyužít.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *