Jaké na našem trhu existují půjčky a úvěry?

Poslední statistiky ukazují, že je stále více a více lidí, kteří si v minulosti půjčili, nebo půjčku mají i nyní. Je to dáno nejenom jejich dostupností, ale třeba i tím, že jsou zkrátka potřeba. Pokud se podíváme na konkrétní čísla, tak dle webu Bankovnipoplatky a „podle průzkumů společnosti Air Bank využije alespoň jednou za život nějakou půjčku 8 z 10 lidí.“ Zde je samozřejmě jasně viditelné, jak vyhledávané současné půjčky jsou. Pojďme si tedy daný segment zmapovat, ať víme, jaké možnosti vlastně dnes existují a také čím jsou charakteristické.

Mikropůjčky

Začneme-li od možností, které jsou nejsnadnější na získání, je třeba začít právě u mikropůjček neboli půjček před výplatou. Ty jsou známou variantou v oblasti nebankovních společností a charakteristické jsou především tím, že dnes nabídnou částky od několika set korun, po několik tisíc korun českých. Doba splatnosti bývá v rozmezí několika dní až jednoho měsíce, s možností prodloužení. Pro získání často není třeba sepisovat smlouvy, ani dokládat jakékoliv informace.

Pokračování článku  Půjčky na ruku, co jsou a kde je získat

Typickými zástupci jsou společnosti jako Ferratum, CreditON, Zaplo nebo Kredito24. Na závěr nutno říci, že ač vypadá vše dobře a výhodně, výhodnost s nimi spojována není, a to hlavně s ohledem na úrokové sazby, které jsou více než vysoké.

Klasické bankovní a nebankovní půjčky – nejznámější půjčky a úvěry

Druhou možností na úvěrovém trhu jsou samozřejmě klasické půjčky a úvěry. Ty dnes můžeme získat v bankách, kde jsou nižší úroky a náročnější podmínky získání, nebo u nebankovních společností. U nich je to samozřejmě naopak a tak jsou ideální volbou pro ty, které banka odmítla. Samozřejmě charakter daných půjček je jasný, a to možnost půjčit si několik desítek až stovek tisíc korun na dobu několika měsíců, nebo také let.

Obecně by se dala tato možnost půjčky doporučit, jelikož patří k nejvýhodnějším na trhu. Počítat je třeba s tím, že je vyžadováno třeba potvrzení o příjmu a v některých případech i výpisy z registrů. Kdo ale nemá problém, toho žádné komplikace nečekají. Z hlediska bank, kde si lze půjčit dominuje Komerční banka, Česká spořitelna nebo ČSOB. U nebankovních společností je to:

Pokračování článku  Jak vtipně darovat peníze – pár tipů pro vás

Půjčky ručené nemovitostí

Poslední formy úvěrů na našem trhu jsou ty, které je třeba ručit nemovitostí. Obecně jsou to právě tyto, které patří k nejméně výhodným možnostem. Nejenom, že nutné vlastnit nemovitost kdy stále hrozí riziko její ztráty, ale stejně tak je nutné také počítat s poměrně vysokým úrokem. Na druhou stranu samotné podmínky získání jsou poměrně jednoduché, a tak ani zde není třeba příjmu nebo nahlížení do registru. Konkrétní suma, která může být až v řádech milionů, se totiž odvíjí od toho, jakou hodnotu má právě naše nemovitost.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *