Jaké na našem trhu existují půjčky a úvěry?

Poslední statistiky ukazují, že je stále více a více lidí, kteří si v minulosti půjčili, nebo půjčku mají i nyní. Je to dáno nejenom jejich dostupností, ale třeba i tím, že jsou zkrátka potřeba. Pokud se podíváme na konkrétní čísla, tak dle webu Bankovnipoplatky a „podle průzkumů společnosti Air Bank využije alespoň jednou za život nějakou půjčku 8 z 10 lidí.“ Zde je samozřejmě jasně viditelné, jak vyhledávané současné půjčky jsou. Pojďme si tedy daný segment zmapovat, ať víme, jaké možnosti vlastně dnes existují a také čím jsou charakteristické.

Mikropůjčky

Začneme-li od možností, které jsou nejsnadnější na získání, je třeba začít právě u mikropůjček neboli půjček před výplatou. Ty jsou známou variantou v oblasti nebankovních společností a charakteristické jsou především tím, že dnes nabídnou částky od několika set korun, po několik tisíc korun českých. Doba splatnosti bývá v rozmezí několika dní až jednoho měsíce, s možností prodloužení. Pro získání často není třeba sepisovat smlouvy, ani dokládat jakékoliv informace.

Pokračování článku  Click Credit se změnil. Je tu Japonská půjčka

Typickými zástupci jsou společnosti jako Ferratum, CreditON, Zaplo nebo Kredito24. Na závěr nutno říci, že ač vypadá vše dobře a výhodně, výhodnost s nimi spojována není, a to hlavně s ohledem na úrokové sazby, které jsou více než vysoké.

Klasické bankovní a nebankovní půjčky – nejznámější půjčky a úvěry

Druhou možností na úvěrovém trhu jsou samozřejmě klasické půjčky a úvěry. Ty dnes můžeme získat v bankách, kde jsou nižší úroky a náročnější podmínky získání, nebo u nebankovních společností. U nich je to samozřejmě naopak a tak jsou ideální volbou pro ty, které banka odmítla. Samozřejmě charakter daných půjček je jasný, a to možnost půjčit si několik desítek až stovek tisíc korun na dobu několika měsíců, nebo také let.

Obecně by se dala tato možnost půjčky doporučit, jelikož patří k nejvýhodnějším na trhu. Počítat je třeba s tím, že je vyžadováno třeba potvrzení o příjmu a v některých případech i výpisy z registrů. Kdo ale nemá problém, toho žádné komplikace nečekají. Z hlediska bank, kde si lze půjčit dominuje Komerční banka, Česká spořitelna nebo ČSOB. U nebankovních společností je to:

Pokračování článku  Co vám dnes nabídne půjčka Provident?

Půjčky ručené nemovitostí

Poslední formy úvěrů na našem trhu jsou ty, které je třeba ručit nemovitostí. Obecně jsou to právě tyto, které patří k nejméně výhodným možnostem. Nejenom, že nutné vlastnit nemovitost kdy stále hrozí riziko její ztráty, ale stejně tak je nutné také počítat s poměrně vysokým úrokem. Na druhou stranu samotné podmínky získání jsou poměrně jednoduché, a tak ani zde není třeba příjmu nebo nahlížení do registru. Konkrétní suma, která může být až v řádech milionů, se totiž odvíjí od toho, jakou hodnotu má právě naše nemovitost.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *