Jaké rozdíly přinášejí úvěry a půjčky?


Někdo mluví o půjčkách, jiný zase o úvěrech. Fakt je ten, že lidé v tomto směru stále nemají jasno, co konkrétní pojem znamená. Pokud budeme konkrétní a zmíníme, co je půjčka, potom je to svým způsobem zápůjčka nejenom peněz, ale třeba i věcí. Úvěry jsou tomu velmi blízké, pouze jsou spojeny pouze s finančními částkami. Pokud si tedy v pojmech úvěry a půjčky chceme udělat konečně jasno, musíme říci, že všechny úvěry jsou zároveň půjčky, ale ne všechny půjčky musí být nutně úvěry.

Využít je, nebo nikoliv?

Než si zmapujeme současné možnosti půjček, tedy konkrétné úvěrů, je třeba říci, zda je dobré jich využívat. V některých případech to určitě vhodné je. Pokud natrefíme na výhodnou nabídku a peníze využijeme třeba jako investici do koupě bydlení, rekonstrukce, nebo výbavy, potom určitě není takový úvěr problém. Problémem by byl v případě jak nevýhodné nabídky, tak v případě, že chceme peníze na zbytečnosti – třeba na dovolenou. Obecně tedy vnímáme úvěry a půjčky jako pozitivní možnosti, jak přijít k penězům. Ideálně, pokud jsou spojeny s bankami.

Pokračování článku  Konsolidace půjček? Určitě se vám vyplatí

Bankovní trh

Ten je poměrně široký a samozřejmě také výhodný. V daném směru doporučujeme jít shánět peníze nejprve sem. Základem nabídky samozřejmě není nic jiného, než naprosto klasická půjčka. Ta může být v řádech jak desetitisíců, tak i několika set tisíc korun. Je spojena s nutností doložit potvrzení o příjmu, ale třeba i informace z registrů.

Druhou známou možností v nebankovním sektoru je hypotéka. Ta dnes patří mezi nejlepší možnosti financování, a to díky úrokům, které jsou pouze v jednotkách procent. I díky tomu je to možnost, které využívá stále více lidí. Ti si tak mohou požádat třeba i o desítky milionů na dobu splácení, která může být v řádech desítek let.

Jaké úvěry a půjčky jsou na nebankovním trhu?

Ten je rozhodně o něco pestřejší a to z toho důvodu, že na něm figurují soukromé společnosti, které mají zájem získat na svou stranu skutečně každého klienta. Pokud si zmapujeme nabídku produktů, patří sem hlavně tři, a to:

  • Mikropůjčky
  • Klasické půjčky
  • Půjčky ručené nemovitostí

Samozřejmě první varianta je nejdostupnější, jelikož se obejde i bez složitého papírování a dalších věcí. Druhá by se dala přirovnat ke klasické bankovní půjčce. Jak například říká poskytovatel Home Credit, mohou být i výhodné, jelikož „Místo setkání si zvolíte sami, úvěrový specialista zodpoví všechny vaše otázky. Žádost o půjčku tak vyřídíte již během schůzky.“

Půjčky ručené nemovitostí jsou v tomto směru trochu složitější. Sice není nutné dokládat příjem, popřípadě také dokládat výpisy z registrů, ale pokud něco nutné je, potom je to samozřejmě nemovitost, kterou byste měli vlastnit. Na ni poté získává zástavní právo právě poskytovatel půjčky, a pokud nebudete poctivě splácet, může vám ji dokonce zabavit.

Víte, že … od ceny nemovitosti se poté odvíjejí také částky, na které můžete v daném směru dosáhnout.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *