Jaké výhody a nevýhody přináší půjčka se zástavou nemovitosti?

Půjčit si dnes můžeme nejenom u bank, ale i u nebankovních společností. Ty samozřejmě mají mnohem větší oblibu, a to mimo jiné hlavně proto, že mohou nabídnout celou řadu zajímavých produktů. A mezi jeden z nich patří také půjčka se zástavou nemovitosti. A právě tu si dnes představíme a podíváme se na její výhody a nevýhody. Obecně ji doporučit určitě lze a stejně tak ji lze kladně ohodnotit. Pozor však na případná negativa, která v článku najdete. pokud potřebujete zastavit automobil či nemovitost, můžete si přečíst článek na tomto webu.

Ideální, pokud potřebujete vysoké částky

Prvním pozitivem je zcela jistě fakt, že vám půjčka se zástavou nemovitosti může nabídnout opravdu zajímavé částky. Ty mohou začínat na hodnotách několika set korun, ale problémem není se dostat třeba i na sumy okolo několika milionů. Ty samozřejmě mohou být využity na cokoliv, bez nutnosti dokládání účelu. Takto to tedy funguje u většiny poskytovatelů, kdy tím nejznámějším je společnost Acema. A na co konkrétně lze peníze využít zde? Především:

  • Na cokoliv – bez dokládání účelu
  • Na rekonstrukci
  • Na podnikatelské aktivity
  • Na vyplacení exekuce (podobně jako v tomto případě)
  • Nemovitost nemusí být vaše
Pokračování článku  Máte půjčku? www.cetelem.cz klientská zóna vám i umožní spravovat

Druhým pozitivem, které se k půjčce váže je i to, že daná nemovitost, kterou budete ručit, nemusí být nutně vaše. Stačí, aby byla kohokoliv z vašeho okolí a ten svolit k tomu, aby byla použita právě jako ručení k vaší půjčce. Navíc výběr, čím můžete ručit, je doslova neomezený. Problémem není jakýkoliv nemovitý majetek, od domů a bytů, přes rekreační a výrobní objekty, až třeba po pozemky.

Půjčka se zástavou nemovitosti je bez složitého dokládání

Výhodou je určitě i to, že se nemusíte bát složitých podmínek, které by byly spojené s dokládáním a ověřováním vaší bonity. Skutečně stačí pouze daná nemovitost a následně už není třeba dokládat příjem, informace o zaměstnání, stejně jako není nahlíženo ani do registrů. Pokud opět zmíníme společnost Acema, je dobré zaměřit se na její web a tuto citaci: „Snažíme se vyjít vstříc co největšímu počtu zájemců, proto nenahlížíme do registru dlužníků. Omezili jsme nezbytné “papírování” na minimum.

Pozor na úrokové sazby a ohodnocení nemovitosti

Prvním negativem, které se však této půjčky může týkat, to jsou poměrně vysoké úroky. Mnohem lepší je v daném směru raději vyzkoušet americkou hypotéku u banky, která má podobné parametry, ale z hlediska úroků může být i na polovičních hodnotách. Na druhou stranu podmínky v bance mohou být náročnější

Pokračování článku  Půjčka se zástavou nemovitosti

Druhým negativem může být ohodnocení vaší nemovitosti. Nejenom, že u některých poskytovatelů bude podhodnocena, ale zároveň jenom těžko dostanete 100 % její hodnoty. Velmi často dostanete pouze částky v maximální hodnotě 50 %. Je to dáno tím, že se tak nebankovní společnosti chrání proti případným problémům, pokud byste své závazky dříve nebo později nespláceli.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *