Jaké výhody a nevýhody přinese SIM půjčka pro každého z nás?

Mikropůjčky jsou na našem trhu jedny z nejvyužívanějších úvěrových produktů. Vzhledem k jejich konceptu se není čemu divit. A tak se na jednu z nich zaměříme. Je jí takzvaná SIM půjčka, tedy úvěrový produkt, který umožní nejenom požádat si prostřednictvím online formuláře, ale jak napovídá sám název, umožní si požádat také prostřednictvím vašeho mobilního telefonu. A tím jsme zmínili již první výhodu, kterou SIM půjčka nabízí.

Dobré částky, ale kratší termíny splatnosti

V rámci vaší žádosti o půjčku pozitivně hodnotíme i fakt, že se SIM půjčka nedrží pouze u těch nejnižších částek, ale nabídne jako maximální sumu příjemných 11 500 korun českých. Drobným negativem však může být fakt, že i u této sumy zůstává klasický termín splatnosti, který je v rozmezí 7 – 30 kalendářních dní. Naštěstí ale není třeba nutně zůstávat pouze u tohoto termínu, jelikož poskytovatel umožní jeho prodloužení. Na jednu stranu dobrá zpráva, ale na tu druhou nezapomeňte počítat s tím, že tento krok může být zpoplatněn. Pokud vás zajímají konkrétní výše, uvádí k tomu tento poskytovatel tuto informaci: „Poplatky a RPSN se odvíjí od výše půjčené částky a doby splatnosti. Jejich přehled najdete lehce v našich obchodních podmínkách.“

Pokračování článku  Kouzelná půjčka nabídne řešení krátkodobých problémů

Jaké má SIM půjčka úrokové sazby?

Ty jsou zcela určitě tou hlavní nevýhodou, které se k tomuto finančnímu produktu vážou. Budeme-li opět konkrétní, nesmíme zapomenout říci, že se mohou pohybovat i na hranici 30 procent, a to za jeden kalendářní měsíc. Půjčíme-li si tedy 10 000 korun na dobu jednoho měsíce, zaplatíme navíc částku 3 300 korun českých, což je samozřejmě poměrně dost. Na druhou stranu je třeba říci, že SIM půjčka nabídne i řadu zajímavých výhod, které u ostatních poskytovatelů nemusejí být tak běžné.

Peníze lze vybrat dvěma způsoby

A toto je jedna z nich. Většina poskytovatelů totiž nabízí jenom možnost toho, že peníze zašlou na bankovní účet. V tomto směru jde ale SIM půjčka jiným směrem, protože kromě toho umožní získat peníze i poštovní poukázkou. Sice je to o něco delší varianta, která může trvat až 3 dny, ale na druhou stranu je dobrá ve chvíli, pokud máme účet zablokovaný, nebo pokud chceme peníze v hotovosti. Takto je dostaneme přímo na poště.

Pokračování článku  Vyhledáváte nebankovní půjčky Praha? Poradíme, jak nenaletět!

A když už o penězích mluvíme, je třeba dotknout se výhody, která souvisí s podmínkami. Zde jsou pouze tři hlavní, a jedná se o tyto:

  • Věk v rozmezí 18 – 65 let
  • Bezdlužnost vůči společnosti SIM půjčka
  • Tuzemské občanství

Není tak třeba dokládat ani informace o zaměstnání, ani informace o příjmu, stejně jako se není třeba bát nutnosti nahlížet do bankovních a nebankovních registrů. Navíc celé vyřízení proběhne z pohodlí vašeho domova. A to bez zbytečné administrativní zátěže, kdy není třeba nic podepisovat, ani kamkoliv posílat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *