Jaké výhody může přinášet půjčka na auto oproti leasingu?

Pokud přemýšlíte nad vlastním vozem, ale aktuálně nemáte finanční prostředky na jeho přímou koupi, je třeba popřemýšlet nad možnostmi financování. V tomto směru samozřejmě existují dvě hlavní možnosti, a to jak půjčka na auto, tak samozřejmě také leasing.
My se aktuálně podíváme na první možnost a její výhody.

Jsou totiž případy, kdy jí lze oproti leasingu rozhodně více doporučit. Pojďme zjistit, proč tomu tak je.

Auto je vaším majetkem

Tím prvním pozitivem je zcela určitě to, že v době, kdy auto tímto způsobem koupíte, je ihned vaším majetkem. Půjčka na auto je totiž nabídnuta jako částka, v rámci které autem ručíte. Ne však natolik, že by bylo napsané právě na úvěrovou společnost.

To logicky přináší výhody spojené s tím, že skutečně jezdíte vlastním vozem a případné opoždění-se s případnou splátkou nemusí nutně znamenat to, že o automobil ihned přijdete.

Vyřízení je rychlé a jednoduché

Druhým pozitivem je to, že samotné autobazary nebo autosalony dnes spolupracují s většinou úvěrových společností. A to znamená fakt, že půjčka na auto nemusí být nutně vyřizována zvlášť. Vše funguje tak, že si auto vyberete a pokud o něho máte zájem, jsou potřebné dokumenty vyřízeny ihned u prodejce. Zde následně počkáte na samotné vyřízení, a pokud je vše v pořádku, můžete s vozem odjet. A to bez nutnosti toho cokoliv platit. To potvrzuje třeba i společnost Cetelem: „Kupte své vysněné auto nebo motocykl na výhodný úvěr s Cetelem. Díky snadnému sjednání půjčky na auto a rozsáhlé síti partnerů bude nákup vozidla hračka.

Pokračování článku  Jaké rozdíly přinášejí úvěry a půjčky?

S tím souvisí i druhé pozitivum, a tím je takzvaná akontace. Ta je částkou, kterou platíte v rámci první splátky – často je označována jako splátka zvýšená. Jedná se o sumu, která se platí ještě před podpisem smlouvy a odvíjí se od hodnoty auta. Jelikož ale dnes půjčka na auto umožní i nulovou akontaci, neplatíte tímto způsobem nic předem.

Půjčka na auto může být poskytnuta bankou i nebankovní společností

Další výhodou je dnes to, že v rámci daného segmentu je možné získat nejenom peníze formou nebankovní půjčky, ale stejně tak není problém dosáhnout i na peníze prostřednictvím půjčky bankovní. V tomto směru tak můžete zvážit všechny případné výhody, které obě možnosti skýtají. A tak konkrétními parametry, které je vhodné porovnávat, jsou samozřejmě tyto:

  • Výše úrokových sazeb
  • Délka splácení
  • Podmínky spojené se získáním
  • Poplatky a jiné podmínky

Mezi jiné podmínky může patřit třeba i nutnost nechat velký technický průkaz u společnosti, která vám půjčila. Jedná se o jistý krok v rámci zástavy, aby i ona byla kryta v případě, že nebudete splácet, nebo budete chtít auto bez jejího vědomí prodat. I to může být jednou z podmínek.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.