Je sjednaná SMS půjčka ihned? Jak taková půjčka funguje?

V posledních letech tuzemský finanční trh doslova zavalil produkt zvaný SMS půjčka ihned. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Jak SMS půjčky fungují? A jak si vybrat tu nejlepší na trhu? V následujících řádcích vám poradíme, jak se v nepřeberné nabídce půjček zorientovat a nenaletět podvodníkům.

Průkopníkem SMS půjček se v České republice stala společnost Ferratum, která se na našem trhu objevila teprve v roce 2005. A právě tato nebankovní instituce představila české veřejnosti první SMS půjčku svého druhu. Dodnes je Ferratum největší společností v tomto segmentu.

Komu je Ferratum půjčka určena? „Půjčka od Ferratum Bank je vhodná v případě nečekaných výdajů. Obvykle v době před výplatou, kdy vám najednou chybí pár tisíc. Za pár týdnů ji splatíte a máte po starostech. Zapůjčit si může kdokoli, komu je více než 21 let a nemá u naší společnosti žádné dluhy z předchozích půjček.“

SMS půjčka ihned a její parametry

 • SMS půjčka ihned je vyřízena rychle a po vyřízení je následný převod financí na účet.
 • Půjčka je poskytována na menší obnos peněz, zpravidla do 5 000 Kč (ale může být i více).
 • U půjčky je možné nastavit dobu splatnosti dle své aktuální situace, přičemž doba splatnosti se pohybuje od 30 do 45 dní.
 • Půjčka má nastavenou vyšší hodnotu RPSN, která je způsobena krátkou dobou splatnosti.
 • Možnost vyřízení půjčky online i po telefonu.
Pokračování článku  Proč jsou nebankovní půjčky ihned na účet tak oblíbené?

SMS půjčky poskytnou peníze rychle

SMS půjčky slouží k zalepení mezery mezi nečekanými výdaji a další výplatou. Jelikož mají vyšší úrokovou sazbu, nevyplatí se jejich sjednávání pro běžné půjčení peněz na postradatelné věci a výdaje. SMS půjčky jsou poměrně rychle vyřízené a jsou velmi dobře dostupné. Pomohou obzvláště v tíživé finanční situaci, kdy potřebujete obstarat menší obnos peněz velmi rychle.

Jak již bylo zmíněno, finské půjčky jsou charakteristické vysokou úrokovou sazbou, což je způsobeno především krátkou dobou splatnosti. U některých poskytovatelů se můžete setkat s tvrzením, že je jejich půjčka bezúročná. Nicméně i zde platíte něco navíc – jednorázový poplatek. A poplatek bývá zpravidla ve stejné výši jako účtované úrokové sazby. Zde si poskytovatelé pouze hrají se slovy, ale princip je stejný.

SMS půjčka ihned
kropekk_pl / Pixabay

Na nebankovním trhu se dají sehnat i SMS půjčky, jejichž úrokové sazby jsou na přijatelné úrovni. A my jsme si vybrali tři z nich.

Nejrozšířenější SMS půjčky

Ferratum půjčka je jednou z nejžádanějších. Můžete si půjčit od 500 Kč do 10 000 Kč. Doba splatnosti je 7 až 45 dní. Nemusíte dokládat potvrzení o příjmu a společnost nenahlíží do registru dlužníků.

Pokračování článku  Máte finanční problémy? Pomůže vám půjčka ještě dnes!

CreditON půjčka nabízí částku od 500 Kč do 20 000 Kč. Doba splatnosti je 1 až 30 dní. Společnost vyžaduje doložení vašeho příjmu, nicméně nekontroluje registr dlužníků.

Zaplo půjčka vám poskytne částku od 1 000 Kč do 15 000 Kč. Splatnost je nastavena od 7 do 30 dní. Nemusíte dokládat svůj příjem, ani se nemusíte bát, že by společnost nahlížela do registru dlužníků.

Pro koho je SMS půjčka vhodná?

SMS půjčky ihned se vyznačují dobrou dostupností a rychlým schválením. Poskytovatelé SMS půjček nenahlíží do registru dlužníků a většina z nich nežádá ani doložení potvrzení o vašem příjmu. Jedinou podmínkou je, abyste neměli u dané společnosti žádné dluhy. Pro půjčení musíte mít splaceny všechny předchozí závazky.

Kdo si může půjčit?

 • Rodiče na mateřské dovolené
 • Senioři, zaměstnanci ve zkušební době
 • Podnikatelé, kteří podnikají krátkou dobu
Výhody SMS půjček
 • Možnost půjčit si již od 500 Kč.
 • Sami si nastavíte dobu splatnosti.
 • Přesně víte, kolik zaplatíte.
 • Schválení půjčky je do několika minut.
 • Můžete si odložit splátku, prodloužit dobu splatnosti apod. (ale pozor, za poplatek).
Nevýhody SMS půjček
 • Vysoká sazba RPSN.
 • Nutnost převést 1 Kč na účet pro ověření vaší identity.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *