Je výhodnější bankovní nebo nebankovní půjčka pro podnikatele?

Podnikatelé jsou dnes jednou z velmi početných skupin, která také může potřebovat peníze. Nikoliv ale k soukromým aktivitám, ale k aktivitám, které souvisejí také se samotným rozvojem podnikání. A tak ideální možností může být půjčka pro podnikatele. Tu dnes nabídnou jak banky, tak i nebankovní společnosti. A pro lepší objektivitu si je porovnáme v rámci těchto kritérií:

  • Dostupnost
  • Výše úrokových sazeb
  • Výše částek
  • Využitelnost

Kde jsou půjčka pro podnikatele nejlépe dostupné?

Zde určitě dominují nebankovní společnosti, jelikož tento segment je obecně spojený s tím, že žadatelům skutečně nijak nehází klacky pod nohy. Znamená to, že není třeba zase tolik informací dokládat, a pokud ano, rozhodně je jejich vyhodnocování benevolentnější. To může přijít vhod hlavně u začínajících podnikatelů, kteří chtějí peníze hlavně na rozjezd.

U těch zkušenějších, kteří nemají s financemi zase takový problém, jsou dobrou alternativou i banky – zvláště takové, u kterých mají účet.

Jak je to s úroky?

Zde samozřejmě jasně dominuje právě bankovní sektor, a to proto, že z hlediska úroků nabídne sazby mnohem příjemnější. Souvisí to i s výše uvedenými podmínkami. Nemá totiž tolik neplatičů, díky čemuž nemá potřebu celkové zisky nijak výrazněji kompenzovat. Nízký úrok je poté tím největším plusem, který můžeme jako žadatelé o daný úvěr mít. A to z toho, že tak ušetříme v rámci dané půjčky třeba i desetitisíce, nebo statisíce. Vše už záleží hlavně na tom, kolik si můžeme půjčit. Dobré je v tomto směru sledovat i nezávislé testy různých úvěrových produktů, jelikož ty nám nejlépe řeknou to, jak můžeme vydělávat.

Pokračování článku  Jaké výhody má společnost Ber půjčku?

Například před dvěma lety psal deník iDnes o tomto testu: „Ve čtvrtém kole testu neúčelových bankovních úvěrů, který provádí web Bankovnipoplatky.com s agenturou MindBridge, figurovala jako model vdaná žena. Testovací klienti se vypravili do bank pro půjčku 50 tisíc korun se splatností pět let.

Kolik si lze půjčit?

Zde opět mají dominanci banky, jelikož u nich není problémem ani to, pokud sáhneme k milionovým částkám. A to se může týkat i půjček pro malé a střední firmy, jelikož těm největším jsou poskytovány třeba i desetimilionové, nebo stomilionové úvěry. Samozřejmě tomu nebankovní společnosti nemohou téměř konkurovat a tak nabízejí hlavně částky v řádech statisíců, popřípadě i několika milionů. Musíme tak říci, že dané půjčky se tak hodně podobají těm osobním.

Na co můžeme peníze čerpat?

Poslední kritérium, a také bod pro nebankovní společnosti. A to proto, že mnohdy své klienty nijak výrazně neomezují v nutnosti dokládání použití v rámci konkrétního účelu. Oproti tomu banka, u které je půjčka pro podnikatele sjednána, vyžaduje velmi často doložení každé faktury, které souvisí právě s daným utracením konkrétní částky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *