Jsou půjčky pro klienty konkrétních bank výhodnější?


Banky mají na tuzemském úvěrovém trhu tu výhodu, že mají svou vybudovanou klientelu. Na rozdíl od nebankovních společností jim totiž mohou nabídnout třeba účet, nebo jiný finanční produkt. To samozřejmě může znamenat určité výhody, ke kterým se vážou také půjčky pro klienty. Pokud vás zajímá, jaké konkrétní můžete u své banky poptávat, pojďme se na to podívat.

Naše doporuční? Samozřejmě dodat ještě musíme, že takové půjčky dnes patří mezi nejvýhodnější možnosti a rozhodně vám je můžeme doporučit.

Půjčky pro klienty nemusí nutně vyžadovat příjem

Prvním pozitivem může být to, že jako klient banky nemusíte nutně dokládat příjem. A to z jednoho prostého důvodu. Ten vám totiž chodí přímo na váš bankovní účet, a tak banka a váš osobní bankéř může mít přehled o tom, kolik to vlastně je. V detailech dané platby má také informace o vašem zaměstnavateli a tak si vše může v případě potřeby jednoduše ověřit. Vy tak jednoduše přijdete na pobočku, bankéř nahlédne na váš účet a následně vám sdělí, že potvrzení není potřeba. Navíc je zde jistota, že daný příjem je opravdu skutečný. Nemůže totiž dojít k tomu, že byste daný příjem jakkoliv falšovali, jako tomu může být třeba u tištěných výpisů, které můžete chtít předkládat nebankovní společnosti.

Pokračování článku  Co nabídne Unikredit banka internet banking?

Žádost podáte v rámci internetového bankovnictví

Dalším pozitivem, které půjčky pro klienty mají, je určitě to, že už samotnou žádost můžete podat velmi jednoduše, a to třeba prostřednictvím vašeho internetového bankovnictví. Není tak třeba kamkoliv chodit, ani vyplňovat složité formuláře. Příkladem může být třeba Air Bank. Nováček na našem trhu, který na svém webu uvádí toto: „Už v online žádosti zjistíte přesnou částku, kolik vám půjčíme a za jakých podmínek.„ Podobně je to samozřejmě i v případě jiných bankovních domů.

Vyřízení i bez návštěvy pobočky

Další výhody, které půjčka pro klienty může přinést, je i možnost jednoduchého online vyřízení. A jak je to možné? Samozřejmě díky tomu, že jelikož jste klient, má o vás banka všechny potřebné informace k dispozici, a to včetně vašich osobních údajů. Logicky tak můžete návrh smlouvy potvrdit ve vašem internetovém bankovnictví a poté už jenom počkat na to, až bude připsána požadovaná částka.

Ne vždy ale musí být vlastní banka nutně tou nejlepší volbou. Ačkoliv výše uvedené výhody jsou zřejmé, stále je třeba porovnávat to, zda jsou půjčky pro klienty skutečně výhodné po všech stránkách. Důležité je tedy zaměřit se na:

  • Výši úrokových sazeb
  • Výši částky, které může být nabídnuta
  • Termíny splatnosti
  • Náročnost podmínek, které musíme kromě jiného splnit
Pokračování článku  Kdo je banka 3030? Air bank

Teprve poté můžeme s jistotou říci, že je taková půjčka skutečně výhodná po všech stránkách a je tedy v případě jakéhokoliv úvěru dobré získat právě u své vlastní banky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *